JAKIE ROŚLINKI DO 300L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

JAKIE ROŚLINKI DO 300L

Postautor: jaskółka » 30 września 04, 16:25

potrzebuje dobrać roślinki do okolo 300 l akwa
musza one byc latwe w utrzymaniu bo to akwa stio w pracy i nie ma duże pracy na zabawy


a szkoda


podajcie mi nazwy i jakie maja wymagania i wstyt przyznac co mam z nimi zrobic bo to moje pierwsze akwa :oops:

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: JAKIE ROŚLINKI DO 300L

Postautor: kuwasa » 30 września 04, 17:34

To ja ci polecę tak: wywłócznik, możesz go kupić albo przywieżć z jakiegoś stawku ze wsi, wymagania-woda i trochę światła ;) ; bakopa, wymagania- światło, woda, rybki nie obgryzające roślin; kabomba, roślinka podobna do wywłócznika, ale bęstsza, wymagania jak u bakopy. Roślinki trzeba przyciąć od czasu do czasu, odcięte kawałki z bakopy można wsadzić do żwirku i będą rosły oddzielnie. wywłócznika nawet do żwirku nie trzeba wsadzać, ale można, bo wtedy lepiej wygląda, a przycinać go można jak się chce, a pędy, jeśli ich nie wyjmiesz z wody, będą rosły same. Ufff, ale się rozpisałem.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAKIE ROŚLINKI DO 300L

Postautor: Aquagirl » 30 września 04, 20:31

a ja proponuje MICROSORIUM - duze liscie, niezbyt wymagajaca roslina, tylko nie sadzi jej sie w zwirze, ale przywiazuje do korzenia albo kamienia az sie jej korzenie przyczepia do tego materialu... :)
albo ANUBIAS NANA - wytrzymaly, sadzi sie w podlozu, rybki nie podgryzaja,bo ma grube liscie (microsorium ma niesmaczne liscie, wiec tez ryby jej nie gryza...) i ladnie wyglada :D

pozdr!

p.s. kabomby zaleznie od tego jak sie przyjma - mi padly po 2 tygodniach...

p.s. 2 - moze byc jeszcze KRYPTOKORYNA - ma dlugie liscie ktore pozniej leza na tafli wody, nie rosnie za szybko, wiec nie ma problemu z podcinaniem. jedyny problem to taki, ze inne rosliny moga rosnac w odleglosci ok 10/15 cm od kryptokoryny, bo ona jest pazerna (to jak z brzoza w ogrodzie :wink: ), ale w akwa 300l to zaden problem :)
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: JAKIE ROŚLINKI DO 300L

Postautor: kuwasa » 1 października 04, 18:37

Aha, jeszcze coś. pod bakopę/kabombę/kryptokorynę warto wsadzić tabletkę ukorzeniającą. rybkom ona nie zaszkodzi. pod wywłócznik nie wsadzaj, bo on nie ma korzeni.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKIE ROŚLINKI DO 300L

Postautor: jaskółka » 1 października 04, 19:08

teraz były sztuczne roslinki (aż mam ciarki jak sobie przypomne jak to wyglada) i sa one nie tylko zielone czy zywe roslinki tez sa w roznych kolorach a jesli sa to czy sa trudne w utrzymaniu?

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: JAKIE ROŚLINKI DO 300L

Postautor: kuwasa » 1 października 04, 19:34

Niektóre kryptokoryny mają bordowe spody liści. poza tym występuje cała gama zieleni. Z tego co wiem są jeszcze czerwone i brązowe roślinki, ale są trudne w utrzymaniu, dlatego ich nazw wymieniał nie będę.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości