Chore roslinki ????

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Grzechu
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 04, 17:17

Chore roslinki ????

Postautor: Grzechu » 22 maja 04, 17:25

Czesc. Jestem tu pierwszy raz. Mam akwarium 100 l. Ostatnio zauwazylem ze na moich roslinkach pojawiaja liczne ciemno-zielone plamki. Zaczely rowniez rosnac takie nitkowate glony (szczegolnie na trawce wodnej). Co to znaczy i czym moglo byc spowodowane???
Uzywam nawozu w tabletkach i w plynie - PlantaMin. Z gory dzieki za udzielone rady.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Chore roslinki ????

Postautor: Aigel » 22 maja 04, 17:41

moze to byc spowodowne zbyt wysokim NO3, zaprzestal bym naworzenia na jakis czas. Pomocne moga okazac sie krewetki Amano, oraz otoski.
Obrazek

Grzechu
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 04, 17:17

Re: Chore roslinki ????

Postautor: Grzechu » 22 maja 04, 17:51

A co to sa te otoski?

[ Dodano: 2004-05-22, 18:01 ]
A jezeli chodzi o te nitkowate glony? Jaka rybka, nieszkodliwa i nie agresywna, skutecznie by je zjadala??

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Chore roslinki ????

Postautor: Swamp » 22 maja 04, 18:23

nitkowate glony to fcina ze smakiem kosiarka

a otosek to ejst to ;P ===>> http://akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00235
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
pawel1991
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 04, 21:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Chore roslinki ????

Postautor: pawel1991 » 28 maja 04, 22:03

masz pewnie twarda woda i masz zamało swiatła tez tak miałem ale tearz mam dobre oswietlanie i wszystko dobrze i odradzam wszystkich chemikali do to szkodzi rybkom podmieniaj wode co tydzien i zeby miała taka sama temperatura
Lubie poznawac moje pupile juz od kupna po 2 miesiacach miałem młode

Awatar użytkownika
Sławekbuli
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 20 maja 04, 14:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chore roslinki ????

Postautor: Sławekbuli » 29 maja 04, 09:36

Mamy nie uzywac nawozow???
POZDROWIONKA

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Re: Chore roslinki ????

Postautor: AnDrEv » 29 maja 04, 11:22

Mam to samo pytanie od jakiegos czasu wlewam do awkarium nawoz dla roslinek czy wstrzymac jego amplikowanie i co jakis czas zaczynam uzywac tabletek zapobiegawczych przeciw glonom czy mam zaniechac to wszystko ?? Byłby wdzieczny za kolejna wskazówke , i jakie chemikalia szkodza rybkom ??

Awatar użytkownika
pawel1991
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 04, 21:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Chore roslinki ????

Postautor: pawel1991 » 29 maja 04, 11:22

najlepiej by było nic nie podawac z chemikali bo to potem jest non stop w akwaruim wiem z doswiadczenia to tak jak ty bys mieszkał w jednym pokoju i by był zdechły kot lub pies to onon stop by waliło
Lubie poznawac moje pupile juz od kupna po 2 miesiacach miałem młode

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chore roslinki ????

Postautor: Adam » 29 maja 04, 12:13

Co do nawozów to nie powinniście stosować takie bez azotanów i fosforanów. Przynajmniej na początku. Większość akwarystycznych nawozów nie zawiera tych pierwiastków. Zaprzestanie nawożenia może spowodować niedobór jakiegoś składnika co spowoduje zahamowanie wzrostu i rośliny przestaną pobierać NO3, czyli wzrosnie ich poziom co wykorzystają glony. Nawożenie trzeba dopasować do zbiornika- oświetlenia, CO2 i gatunków roślin. Nadmiary też są złe. Dawki podawane przez producenta są z reguły w miarę uniwersalne, mozecie spróbować zmniejszyć dawki. (Prawidłowe nawożenie to ciężka sprawa, ale brak nawożenia sprzyja rozwojowi glonów, bo rośliny nie mają potrzebnych im składników do wzrostu, a glony mają mniejsze wymagania)

Awatar użytkownika
Sławekbuli
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 20 maja 04, 14:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chore roslinki ????

Postautor: Sławekbuli » 29 maja 04, 12:38

Ja pierwszy raz wlalem nawoz 26 V 2004 czyli kilka dni temu. Kupilem TetraPlant PlantaMin. Na opakowaniu pisze ze nie zawiera fosforanow ani azotanow i nie powoduja zanieczysczcenia wody.
POZDROWIONKA

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chore roslinki ????

Postautor: Adam » 30 maja 04, 15:31

Plantamin do dosyc dobry nawóz.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości