Jakie roślinki na powierzchnie akwarium?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie roślinki na powierzchnie akwarium?

Postautor: Aquagirl » 10 października 04, 19:26

ok, ok, ale ja nadal nie wiem czy to bylby skuteczny sposob na zredukowanie ilosci swiatla.... :?:

Bea, mysle ze jak wybierzesz te z ladnymi korzeniami, to bedzie fajnie i rybki sie uciesza i Ty :) tez tego sprobuje....

ale np sprawdz ktore ryby co Ci moga zjesc - bo np neonki zjadaja rzese wodna...
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Matt
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 6 października 04, 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie roślinki na powierzchnie akwarium?

Postautor: Matt » 11 października 04, 16:55

jesli mozna dwa slowa wtracic, to dlaczego mialyby sie nie nadawac do akwa z pokrywa? Akwy bez pokrywy wymagaja rosliny, ktore wyrastaja ponad pow. wody, a rosliny plywajace sie na niej unosza. wazne jest jedynie aby swietlowki nie byly zbyt blisko lustra wody (zeby na liscie nie padalo zbyt duzo ciepla).
Pozdrawiam

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie roślinki na powierzchnie akwarium?

Postautor: Aquagirl » 11 października 04, 21:48

Matt - dobre spostrzezenie :D

ale - (wiem, jestem juz nudna) - czy ktos moze wypowiedziec sie w sprawie ograniczania ilosci swiatla? pliiiiiiiiizzzzzz.....???
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości