Szkodniki roślin

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
ramzes
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 19:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Szkodniki roślin

Postautor: ramzes » 24 sierpnia 04, 20:08

Mam baniaczek 30l. Do niedawna miałem tam sporo roślinek niestety nawiedziła mnie plaga glonów. Szyby pokryły się małymi zielonymi kropkami bardzo trudnymi do usunięcia, gdzieniegdzie było widać troche glonów nitkowatych, a liście pokryt ebyły jakimś ciemno zielonym świństwem i po jakimś czasie obumarły. Z wielkim żalem musiałem wywalić wszystkie roślinki, wypucowałem do czysta akwa i zalałem od nowa.
Ku mojemu przerażeniu odkryłem niedawno że horror zaczyna się od nowa. Naszczęście nie włożyłem tam jeszcze roślin ale chiałbym to zrobić. Wpierw jednak musze się dowiedzieć co jest przyczyną tego przekleństwa.
Pomóżcie mi :cry:
oświetlenie 14W , temp. 24-25 stopni Celciusza , filtr wew.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Szkodniki roślin

Postautor: ciosek » 24 sierpnia 04, 20:52

czy akwarium stoi bezpośrednio na słońcu? Stosujesz nawozy, jeżeli tak to moze przedawkowałes? Masz tam jakieś rybki? czesto zakwit glonów jest spowodowany nagromadzeniem azotanów.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Szkodniki roślin

Postautor: Hawk » 24 sierpnia 04, 20:57

ramzes, Po pierwsze witam kolege zielonogorzanina! :D
Po drugie kropy na szybie scieraj czyscikiem mam takie cos u trofow w mojej 240-ce ;)
Najbardziej prawdopodobna przyczyna bedzie nagromadzenie azotanow tak jak mowi Ciosek. Jakie masz podloze w akwa? Drugim powodem wlasnie slonce. Moze w ciagu dnia slonce oswietla akwa jak Ciebie nie ma?
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ramzes
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 19:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Szkodniki roślin

Postautor: ramzes » 24 sierpnia 04, 23:39

nieużywam żadnych nawozów i nigdy nie używałem. Co prawda akwa stoi niedaleko okna ale jest ono prawie cały czas zasłonięte roletą. A co do tych azotanów to niejestem pewien, bo mam tylko osiem neonów.
A może to oto chodzi?
Podłoże mam żwirek średniej granulacji. Mam problem z nim bo nieczystości wchodzą między ziarna. Staram się go usuwać odmulaczem ale może jest jakaś inna metoda? A może poprostu tak jest i nie trzeba się tym przejmować?

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Szkodniki roślin

Postautor: mupet » 26 sierpnia 04, 08:44

Aby obnizyc poziom azotanow w wodzie powinienes regularnie co tydzien wymienic okolo 1/3 wody w akwarium i powinno bys ok pozdro

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości