Pomuszcie!! Piranie....

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
128973
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 sierpnia 04, 14:54

Pomuszcie!! Piranie....

Postautor: 128973 » 18 sierpnia 04, 15:09

Chcem zaczĄc chodowac Piranie :P Prosze napiście jakie najlepiej im przygotowac akwarium ?? ilu litrowe itp....

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Pomuszcie!! Piranie....

Postautor: mupet » 18 sierpnia 04, 15:32

Wiec tak :D Zacznijmy od tego ze piranie sa bardzo plochliwymi rybciamy a do tego sporych rozmiarow ... Akwarium powinno byc duze ( minimum 50l wody na jedna rybe dl okolo 10-15cm wraz ze wzrostem jeszcze wiecej, wiec w zasadzie akwarium nie powinno byc mniejsze niz 300 l) ustawione w spokojnym miejscu aby ryby nie byly narazone na stres. Z roslinami w akwarium zpiraniami moze byc ciezko chyba ze akwarium bedzie naprawde spore a rosliny o mocnych korzeniach i lisciach. Dekoracje typu korzenie kamienie nie powinny miec ostrych krawedzi poniewaz ryba w poplochu moze sie niezle pokaleczyc... Woda powinna byc miekka ph okolo 6-7 super czysta i dobrze napowietrzona. Mlode piranie karmi sie wszelkim zywym pokarmem. Ja np karmilem dzdzownicami :D wieksze osobniki karmi sie pocietym w kosteczke mieskiem wolowym :D surowym :) pozdro

Krasnolud
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 18 sierpnia 04, 15:28

Re: Pomuszcie!! Piranie....

Postautor: Krasnolud » 18 sierpnia 04, 15:57

Wielkie dzieki to ja Krasnolud :P to ja zalozylem tego posta ;p

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Pomuszcie!! Piranie....

Postautor: atusia » 18 sierpnia 04, 17:05

prawdziwy z Ciebie krasnolud, wszędzie Cię pełno... :wink:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości