poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: mupet » 9 sierpnia 04, 15:06

Mam akwa 80 l nawozone nawozem plynnym i CO2 z bibrowni. Oswietlenie to dwie swietlowki 18 W wiec chyba nie jest to duzo :( Leuci light i nature. Odnosze wrazenie ze cale akwarium ma tak jakby odcien zielony.. wszystkie roasliny mam mniej wiecej jednakowego koloru. Chcialem sie zapytac jakie roslinki moge dorzucic dla kontrasu (jakies czerwone rozowe :D ciemno zielone) chcialem jakos jakos urozmaicic akwa doradzcie mi cos dzieki z gory pozdro

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: BigFish » 9 sierpnia 04, 15:32

Radzę kryptokoryne i Nadwódka wielonasienna (Hygrophila polysperma). Nadwódka jest rozowo zolta tylko przy mocnym oswietleniu
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: Veronika » 10 sierpnia 04, 08:01

ja mysle ze nadwódka nie dawała by takiego kontrastu... lepiej kryptokoryny, tak mysle... Możesz znaleźć beżowobrązową odmianę kryptokoryny wendta, bardzo ładna jest, mam taką :P A jeszcze lepiej kryptokoryne blassi ona ma na górze ciemne liscie a pod spodem niesamowicie mocno purpurowy kolor... taką też mam... jest naprawde piękna :)
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: Locter » 10 sierpnia 04, 11:38

Ja wogóle wszystkim odradzam kryptokoryny. Jak miałem akwarium te rośliny to zadden inny gatunek nie chciał mi rosnąć i gnił. Korzenie kryptokoryn wytwarzaja jakąś substancje, która wpływa niekorzystnie na inne gatunki. Nie chca przez to rosnąć, ani sie rozwijać. Natomiast jeśli chcesz mieć kwarium tylko w kryptokorynach to jak najbardziej polecam, bo rozmnażają się bardzo szybko. Jak będą miały odpowiednio dużo światła to pięknie rosną.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: Hawk » 10 sierpnia 04, 11:46

Locter, inne rosliny nie rosna przy kryptocorynach jeezli sa zbyt blisko siebie, wtedy sie z tym zogdze ze kryptocorny wytwarzaja szkodliwe substancje dla innych roslin. Jeeli sa w pewnej odleglosciod siebie to nic sie nie stanie ;) sam probowalem.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: mupet » 10 sierpnia 04, 17:45

hawk a jaka jest ta odleglosc???

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: Hawk » 10 sierpnia 04, 17:53

Ja mialem o przed cryptocoryna anubiasy okolo 10-15 cm od nich i nic im nie bylo potem dalej od anubiasow rosna valisneria i bylo tez ok. Poza tym tylko niektore gatunki kryptokoryn wytwarzaja te substancje szkodliwe. Bodajze tutaj mam je wypisane:
http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=556 ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: Locter » 11 sierpnia 04, 03:26

No, ja niestety miałem całe akwarium w kryptokorynach, a na początku kupiłem tylko jedną za 5 zł. Po roku już było całe akwarium i żadna inna roślina nie wytrzymywała dłużej niż 1 miesiąc. Muszę jednak wypróbować twój pomysł Hawk i wsadzić kryptokoryny w jednym rogu a inne rośliny od połowy akwa idalej aż do drugiego rogu. Może poskutkuje. :D

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: Veronika » 18 sierpnia 04, 19:49

koło kryptokoryn u mnie w akwa rosnie anubias nana - odstęp ok. 5cm - rośnie szybko, nic mu nie jest, koło cryptocoryne wendta rośnie hydrocotyle - jest ok , tak samo jest z hygrophylią , bolbitisem heudelota (ale on rośnie przezież na kamieniu :P) , i ehindorusem tenelludem - nie widze złego wpływy na zadną roślne orucz hydrocoyule, która wypuszcza ciągle młode liście ale te większe zamierają , ale mozliwe ze to przez to ze dodałam ostatnio pare razy troche soli kuchennej do akwa... :P
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: poraz kolejny mam pytanie:D(roslinki)

Postautor: kuwasa » 19 sierpnia 04, 12:48

Spróbuj z alteknaterą, może się uda.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości