generator drozdowy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

generator drozdowy

Postautor: mupet » 5 sierpnia 04, 15:06

Probowalem zrobic taki generator drozdzowy ale cos mi to nie wychodzi niby wszystko jest oki ale CO2 nie widac moze cos z proporcjami nie tak a moze cos innego prosze kogos o pomoc kto juz kombinowal cos takiego i wie jak to zrobic z gory thx

Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: generator drozdowy

Postautor: Borch3kawki » 5 sierpnia 04, 21:23

No wlasnie, ciezko cos znalezc, a bylo to omawiane tutaj -
http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=88
pamietam, bo akurat zaczynam wchodzic w CO2 :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: generator drozdowy

Postautor: mupet » 6 sierpnia 04, 09:31

Probowalem zrobic ten zacier ale nic z tego dalem 4 szklanki wody cieplej 2 szklanki cukru i pol kostki drozdzy wymieszalem wlalem do butelki zamontowalem wezyk uszczelnilem wsadzilem do akwa i nic nie babelkuje!!!!1 co zrobilem zle prosze o pomoc!!

Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: generator drozdowy

Postautor: Borch3kawki » 6 sierpnia 04, 21:49

4 szklanki wody (temp. pokojowa) ,1 szklanka cukru, 2,5 dkg drozdzy piekarniczych. Cukier rozpusc w wodzie, dodaj drozdze. To MUSI "chodzic". To widac i slychac. W stanie wojennym sie w to bawilem, ale moim celem nie bylo uzyskanie CO2 hehe.....
Pozdrawiam

[ Dodano: 2004-08-06, 21:56 ]
Jesli chodzi o proporcje to moze posluchaj Delty (ten link Ci podalem) Jak uzywa bimbrowni od kilku lat to napewno wie lepiej.

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: generator drozdowy

Postautor: mupet » 7 sierpnia 04, 08:23

Dzieki:D Wlasnie zrobilem nowy zacier i juz jest chyba wszystko git :P z kamienia napowitrzajacego leci mi jakies 10 babli na sek. to dobrze?? Bo slyszalem o 3-4 babli na sek ale nie wiem czy normalnie z wezyka czy z kamienia... Czy robienie tego dyfuzora z odwroconego pojemnika oplaca sie ??? Ja narazie skierowalem kamien na strumien wody z filtra wewnetrznego tak ze filtr rozbija te babelki :D Czy to wystarczy czy mam robic ten dyfuzor????

Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: generator drozdowy

Postautor: Borch3kawki » 7 sierpnia 04, 20:04

Ile tych babelkow ma byc, to Ci nie powiem. Ja ustawilem 1 co 4sek z rurki o srednicy wewnetrznej 4 mm. (ale nie twierdze ze to jest dobrze).
Co do dyfuzora, to moj kosztowal tyle co strzykawka 100 mililitrow (wezyk i mala pompke juz mialem) i rozpuszcza caly dwutlenek nawet przy duzo szybszym podawaniu.
Podejrzewam ze to co zrobiles nie rozpusci Ci calkowicie CO2. Bedziesz mial spore straty.
Poza tym zawsze mozesz dyfuzor kupic, ale nie sadze zeby byl tak wydajny.

[ Dodano: 2004-08-07, 20:19 ]
Co do ilosci babelkow - musisz mierzyc testem do CO2 zawartosc w Twoim akwarium (chyba ze ktos ma lepszy pomysl) i doswiadczalnie ustalic ile podawac. Zalezy to od wielkosci akwarium, napowietrzania i ilosci roslin. Jestem prawie pewien ze nikt Ci gotowego przepisu na ilosc babelkow nie poda.
"pCO2 -stężenie CO2 w wodzie (jako optymalne można przyjąć 20 mg/l)" - to cytat ze strony Triamonda. Polecam do przeczytania.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości