CO2 w akwarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

CO2 w akwarium

Postautor: Borch3kawki » 30 lipca 04, 22:55

Sorki ze wrzucam ten temat (byl juz wczesniej - wiem) ale znalazlem kopalnie wiedzy o CO2
http://www.aip.pl/~triamond/co2.html
Jednak moj pomysl z gasnica nie byl taki glupi, ale widze ze pierwszy na niego nie wpadlem :(
Pozdrawiam

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: CO2 w akwarium

Postautor: Idzikowski » 30 lipca 04, 23:07

No fakt kopalnia wiedzy, zupełnie o tej stronie zapomniałem :roll: Info od Triamonda to już miałem dawno, ale po restarcie kompa wszystko znikło...no, ale good, że jest znów :D

No więc skoro pomysł niezły to proponuję wykorzystać skoro właściwie wszystko masz :)

Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: CO2 w akwarium

Postautor: Borch3kawki » 30 lipca 04, 23:47

Malo czasu wolnego, no i dyfuzor jakis przyzwoity bede musial zrobic. Troche sie boje tego CO2 zeby nie przedobrzyc, ale trzeba sprobowac bo roslinki marne jakies ..... i z tego co tam wyczytalem to jednak warto podawac.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: CO2 w akwarium

Postautor: Tokio » 1 sierpnia 04, 13:25

Czesc jak juz jestesmy przy CO2 nasuwa mi sie pytanie a mianowicie : mam 30 l baniaczek , Filtr Aqua EL mini 30-60 . Akwarium oswietlane przez żarówke energooszczedna o mocy 7W/40W , obsada roslina jest dosc spora : Żabienica (Echinodorus Witin) , moczarka argentynska ( Duze ilosci ) , Kakomba karolinska . Teraz pytanie : czy do takiego Akwarium jest sęs robic instalacie do CO2 (Generator drożdżowy) czy przyniosło by to jakies wymierne skutki czy wrecz przeciwnie :?:
30 L

Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: CO2 w akwarium

Postautor: Borch3kawki » 1 sierpnia 04, 13:56

Witam.
Poczytaj strone Triamonda, link masz na gorze.
Przy duzej obsadzie roslinnej warto chyba pomyslec o CO2. U siebie jeszcze nie stosuje ale sie powoli do tego zbieram, bo roslinki wygladaja zalosnie :(
Pozdrawiam

[ Dodano: 2004-08-05, 22:32 ]
No i dyfuzor gotowy :) Strzykawka 100 mililitrow - pomysl ktory ktos tu na forum podrzucil, i malutki filtr ktory pompuje wode do strzykawki. CO2 niknie w oczach - doslownie! Funkcjonalnosc - 100 %, musze to tylko dopracowac pod wzgledem estetycznym :).
Sorki, ale musialem sie pochwalic :)
Pozdrawiam.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości