wyjaławianie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

wyjaławianie

Postautor: kasiaole » 9 lipca 06, 21:35

dość marnie rosną mi rośliny,znajomy twierdzi,że to przez zbyt częste podmiany wody-woda robi się jałowa; podmieniam 1/3 wody raz na 2 tygodnie w 120l akwa; ma rację czy nie?
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: wyjaławianie

Postautor: A-kara » 9 lipca 06, 21:45

Nie.Woda jalowa to woda z RO lub destylowana-czyli czyste H2O. podmieniasz wode dobrze moglabys nawet co tydzien taka ilosc. Pozatym musialabys miec w akwa cala wode jalowa co tez nie jest mozliwe bo ryby wydalajac odchody juz zaopatruja wode w azotany itp. Najprawdopodobniej jest to wina slabego swiatla, lub braku co2- czy tez slabego nawozenia. Jakie masz oswietlenie? Podajesz c02? I czym nawozisz?
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Fluke
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 15 czerwca 06, 14:48

Re: wyjaławianie

Postautor: Fluke » 18 lipca 06, 22:58

ja tez mam taki problem ... wode podmieniaj 20% co tydzień (podobno tak jest najlepiej)
www.skalar.yoyo.pl <>Stornka i forum poświęcone biotopowi SA <>:)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości