Przechowywanie roślin akwariowych po za akwarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Tommy_Craftsman
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwietnia 21, 11:42

Przechowywanie roślin akwariowych po za akwarium

Postautor: Tommy_Craftsman » 14 kwietnia 21, 12:01

Witam

Chciałem się poradzić kogoś w sprawie przechowywania roślin jak w temacie.

Chciałem wystartować nowe akwarium 112l i w tym celu z jednej strony internetowej zamówiłem sprzęt, podłoże, substraty, testy.
a z drugiej rośliny.
Niestety na pierwszej stronie rypnęli się z dostępnością jednej rzeczy i zamówienie trochę się opóźni.
Z drugiej strony rośliny już przysłali na drugi dzień roboczy.
Więc stoję na tym, że mam pełno roślin ale nie mam gotowego akwarium do którego miały trafić.

W tej chwili wygląda to tak, mam łącznie 8gatunków roślin w wilgotnych woreczkach + 1 gatunek mchu w pudełku (z tym, że mech jest w aquażelu), czy długo mogę trzymać je w takim stanie i w jakiej temperaturze i przy jakim naświetleniu powinny się znaleźć? (w woreczkach nie ma aquażelu jbc).

Jeśli nie za długo to alternatywnie mam tymczasowe 20litrowe akwarium, mógłbym je tam jakoś upchnąć.
Lub mógłbym tymczasowo przygotować im oddzielne prowizoryczne środowisko na bazie ziemi ogrodowej (tylko w tym wypadku miałby problem z utrzymaniem temperatury wyższej niż pokojowa).

Próbuje w porozumieniu ze sklepem wybrać zamiennik ale i tak wydaje mi się, że opóźnienie jeszcze może potrwać tydzień bo ciężko się z nimi dogadać.

Pozdrawiam

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości