Co to za glon?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
BojownikInternetowy
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 5 marca 21, 14:52

Co to za glon?

Postautor: BojownikInternetowy » 9 marca 21, 23:52

Glon jest u mnie w miesięcznym akwarium 30l kostka. Pływa on na powierzchni. Jest bardzo glutowatyvw dotyku i nie umiem go zydentyfikować

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Co to za glon?

Postautor: jurkin » 10 marca 21, 00:45

No niestety, bez fotki nawet wróżbita z kulą Ci nie pomoże. A tak zgadując to pewnie tak zwany film bakteryjny. Co to jest znajdziesz w internecie ;)

BojownikInternetowy
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 5 marca 21, 14:52

Re: Co to za glon?

Postautor: BojownikInternetowy » 10 marca 21, 09:06

jurkin pisze:No nie stety, bez fotki nawet wróżbita z kulą Ci nie pomoże. A tak zgadując to pewnie tak zwany film bakteryjny. Co to jest znajdziesz w internecie ;)




Nie wiem zbytnio jak dodaje się zdjęcia :/

Gupikarium
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 10 marca 21, 09:50

Re: Co to za glon?

Postautor: Gupikarium » 10 marca 21, 10:36

Jak wygląda? Jeżeli jest na szybie musisz go wyczyścić jak będziesz robił podmianę wody:) albo molinezje ci trochę pomogą lub glonojady

BojownikInternetowy
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 5 marca 21, 14:52

Re: Co to za glon?

Postautor: BojownikInternetowy » 10 marca 21, 14:58

Gupikarium pisze:Jak wygląda? Jeżeli jest na szybie musisz go wyczyścić jak będziesz robił podmianę wody:) albo molinezje ci trochę pomogą lub glonojady




Jeden jest na szybie ale nie o ten mi chodzi, ten glon jest bardzo glutowaty w dotyku i pływa na powierzchni wody czepiając się mojego rogatka. Akwarium (chyba) nie osiągnęło jeszcze równowagi biologicznej więc wolę nie wpuszczać do niego ryb

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Co to za glon?

Postautor: Hunter » 10 marca 21, 16:11

BojownikInternetowy pisze:
jurkin pisze:No nie stety, bez fotki nawet wróżbita z kulą Ci nie pomoże. A tak zgadując to pewnie tak zwany film bakteryjny. Co to jest znajdziesz w internecie ;)

Nie wiem zbytnio jak dodaje się zdjęcia :/

Na forum zmieszczony jest poradnik: Jak wstawiać zdięcia na Forum. Warto zajrzeć.
Jeśli ten "glon" jest glutowaty i chwyta się rogatka to może sinice, ale sinice raczej nie pływają po tafli wody.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

BojownikInternetowy
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 5 marca 21, 14:52

Re: Co to za glon?

Postautor: BojownikInternetowy » 10 marca 21, 17:08

Hunter pisze:
BojownikInternetowy pisze:
jurkin pisze:No nie stety, bez fotki nawet wróżbita z kulą Ci nie pomoże. A tak zgadując to pewnie tak zwany film bakteryjny. Co to jest znajdziesz w internecie ;)

Nie wiem zbytnio jak dodaje się zdjęcia :/

Na forum zmieszczony jest poradnik: Jak wstawiać zdięcia na Forum. Warto zajrzeć.
Jeśli ten "glon" jest glutowaty i chwyta się rogatka to może sinice, ale sinice raczej nie pływają po tafli wody.



Może i glony na tafli wody nie pływają ale rogatek już tak :p

Bielixon
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 21, 21:39

Re: Co to za glon?

Postautor: Bielixon » 24 maja 21, 20:40

Witam,
korzystając z istnienia wątku "co to za glon?" chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji i zwalczeniu glona, który pojawił się w moim akwarium.
Zamieszczam zdjęcia:
https://iv.pl/image/img-20210524-204905.GIf3bSS
https://iv.pl/image/img-20210524-204817.GIf3qmI
https://iv.pl/image/img-20210524-204935.GIf3i7Y
Ma kolor zielony i składa się ze stosunkowo sztywnych nitek przypominających korzenie. Niestety mocno trzyma się liści i nie da się łatwo zetrzeć czy zeskrobać go; próbując go wyrwać dałoby się wyrwać całą roślinę z ziemi, mocno siedzi w powierzchni liści. Na przestrzeni tygodnia zainfekował prawie całą roślinność w akwarium (czyli przede wszystkim Hygrophilia polysperma i Echinodorus). Nie widzę, żeby rósł bezpośrednio w podłożu czy na kamieniach. Szybko przyrasta, widać zauważalny progres z dnia na dzień.

Bardzo proszę o rady i sugestie, jeżeli jest potrzebna jakaś chemia, to co będzie bezpieczne dla ryb? Nie wyobrażam sobie usunięcia wszystkich zainfekowanych roślin, wówczas prawie nic nie zostanie...

Parametry:
baniak 60l
obsada 6 platek, 1 gupik, 1 zbrojnik + młody narybek platki i gupika (łącznie 10 sztuk, mają po 2-3 tygodnie)
No2 0
No3 ok. 25mg/l
pH 7,2-7,6
twardość 14-21 GH
T 25 st. C
filtr aquael pat mini (do 120l)
naświetlanie 10 h / dobę

alpi
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 czerwca 21, 10:31

Re: Co to za glon?

Postautor: alpi » 9 czerwca 21, 10:34

a chemia to o jakiej myślisz?
________
Schody Warszawa https://creoarti.pl
Ostatnio zmieniony 8 lipca 21, 12:45 przez alpi, łącznie zmieniany 1 raz.

Bielixon
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 21, 21:39

Re: Co to za glon?

Postautor: Bielixon » 18 czerwca 21, 13:46

o jakichkolwiek preparatach dostępnych w sklepach akwarystycznych lub Internecie. Na razie używam od 2 tygodni Femanga AlgenStop.
Wydaje mi się, że przyrost glona znacznie zwolnił, ale problem wciąż istnieje.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości