Czy oświetlenie 10W wystarczy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Kaiser
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 stycznia 21, 09:12

Czy oświetlenie 10W wystarczy

Postautor: Kaiser » 2 marca 21, 07:29

Witam zakupiłem zestaw akwarium 54l z aquael 10w sunny z filtrem aquael pat mini jet 200 podłoże czy wystarczy ona aby chodowac w nim takie rośliny jak
Moczarka waskolistna
Ludwiga repens
Echinodorus amazonka
Sagitrara subulatta

JBL AQUABASIS PLUS 2.5L
ŻWIREK PIASEK CZARNY 2-3mm 10kg

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Czy oświetlenie 10W wystarczy

Postautor: jurkin » 2 marca 21, 22:47

Dadzą radę. Zastanowił bym się nad amazonką, rośnie dość spora, i jak warunki podpasują to zajmie Ci całe akwarium.

Kaiser
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 stycznia 21, 09:12

Re: Czy oświetlenie 10W wystarczy

Postautor: Kaiser » 3 marca 21, 07:18

Tak bardzo podoba mi się ta amazonka ☹️

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Czy oświetlenie 10W wystarczy

Postautor: jurkin » 3 marca 21, 18:16

To tylko moja sugestia, zrobisz jak będziesz chciał ;) najwyżej będziesz przycinał żeby zbytnio nie rozrastała się.

Kaiser
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 stycznia 21, 09:12

Re: Czy oświetlenie 10W wystarczy

Postautor: Kaiser » 4 marca 21, 20:52

Dzięki wielkie za pomoc jeszcze czekam na korzeń potem muszę go trochę ponoczyc żeby nie wypływal i zamawiam roślinki. Filtr ogólnie wystarczający będzie? Apropo startu akwarium to kiedy mogę wpuszczać ryby jak no2 i nh3 będzie miało zero? Po jakim czasie zrobić testy i czy zaraz po założeniu te parametry nie są na zerowym poziomie?

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości