eleocharis nie rośnie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
djsiny
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 30 grudnia 20, 19:41

eleocharis nie rośnie

Postautor: djsiny » 27 stycznia 21, 19:41

Witam posiadam eleocharis mam w akwarium go miesiąc nie ma oznak wzrostu sprzedawca gdzie zamawiałem zaproponował aby dodać ferka rosetta (2tygodnie jest ) nadal brak oznak wzrostu. Podobnie trawnik ma bardzo niskie wymagania inne rośliny rosną jak na drożdżach. Co możne być nie tak z eleocharisem. w podłoży jest kruszywo bazalt oraz JBL AquaBasis Plus


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: eleocharis nie rośnie

Postautor: Hunter » 27 stycznia 21, 20:42

djsiny pisze:Podobnie trawnik ma bardzo niskie wymagania

No podobno tak jest :lol: a przynajmniej internety tak piszą.
Jednak ze swojego doświadczenia i kilku znajomych to bardzo kapryśna roślina, która ma problem "wystartować". Musi najpierw rozbudować mocno system korzeniowy, dopiero później pójdzie na wzrost. Na pewno nie ma co grzebać w podłożu i napychać kulek GT, czy kapsułek skoro jest AquaBasis. Jeśli pozostałe rośliny rosną prawidłowo to nie szukałbym też problemów z nawożeniem. Daj jej czas. Możesz ją przyciąć ostrymi nożyczkami, to pobudzi ją do krzewienia się.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

djsiny
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 30 grudnia 20, 19:41

Re: eleocharis nie rośnie

Postautor: djsiny » 27 stycznia 21, 20:59

ok dzięki raz jak podciąłem to w pol zrobiła mi się brązowa ;)

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: eleocharis nie rośnie

Postautor: bozek886 » 28 stycznia 21, 13:55

Miałem podobnie z tą rośliną. I wszystkimi trawnikami i okazało się, że to niedobór światła, Mimo że miałem 0.7W/l w t 5, to świetlówki w belce były rozmieszczone tak, że 4 zajmowały 20cm. Przy 60cm szerokości baniaka i wysokości 50 przy przedniej szybie było po prostu zbyt ciemno.

djsiny
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 30 grudnia 20, 19:41

Re: eleocharis nie rośnie

Postautor: djsiny » 28 stycznia 21, 14:15

Czyli zmienić ustawienia świetlówki dać jedna na przód

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: eleocharis nie rośnie

Postautor: bozek886 » 28 stycznia 21, 16:18

Napisałem tylko, że to było u mnie. Nie napisałeś zbyt wiele o swoim akwarium. Robisz jakieś testy? Postaraj się opisać akwarium, może uda się coś wymyślić

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: eleocharis nie rośnie

Postautor: Arturrro » 28 stycznia 21, 17:01

Trawniki mają to do siebie, że lubią mieć światła pod dostatkiem. Kiedyś również miałem problem z trawnikiem przy świetlówkach. Rozwiązałem to w taki sposób, że na przód zbiornika dołożyłem sobie lampę led full spectrum, która lepiej dociera do dna. Trawnik odżył i rósł dobrze. Tylko pamiętaj, że nie jest recepta. Zdarza się, że zanim trawnik się dobrze ukorzeni to mijają tygodnie zanim wystartuje i nie musi to być koniecznie wina oświetlenia.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości