Jakie dawki nawozów dozować

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Anusia
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 31 października 20, 21:02

Jakie dawki nawozów dozować

Postautor: Anusia » 31 października 20, 21:29

witam,
Czy ktoś mógłby mnie oświecić i wyjaśnić w jakich dawkach podawać nawozy ? Widziałam cztery różne sposoby nawożenia i nie wiem, który jest poprawny lub najmniej problemowy.

1. Ustalenie podawanych nawozów np NPK 10:1:20 (mg/l) w dawce tygodniowej. Taką dawkę tygodniową podają codziennie do swojego akwarium. Czy stężenie azotu,fosforu i potasu w wodzie nie robi się po czasie zbyt duże ?

2. Dolanie stopniowo nawozu aby po kilku dniach jego stężenie w wodzie utrzymywało się codziennie na poziomie np NPK 10:1:20 (mg/l). Uzupełniana jest różnica nawozów spożytych przez rośliny do stosunku NPK 10:1:20 (mg/l). Czyli np rośliny jednego dnia zjadły N - 2, P - 0,4, K - 1 to uzupełniamy przyswojone pierwiastki do wartości wyjściowych.

3. Tygodniowa dawka NPK 10:1:20 (mg/l) dzielona jest na 7 dni czyli wyjdzie 1,4:0,14:2,9 (mg/l) i jest podawana każdego dnia.

4. Ustalenie dziennego spożycia azotu i fosforu i dozowanie ich w dawkach, które znikną w ciągu dnia i nie będzie pożywki dla glonów. Potas ustawiany jest względem wapnia i magnezu w odpowiednim stosunku.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości