moje dywagacje

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
globusIM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 20, 09:31

moje dywagacje

Postautor: globusIM » 25 maja 20, 14:05

Prowadze akwa 20l od roku. Miałem w nich bojowniki ale przez moją amatorszczyzne (x_x). Teraz mam parke gupików i 9 neonów czerwonych zastanawiam się nad jakimiś glono żercami:
-clithon corona
-red cherry
-fiopaludina
Nie wiem który będzie najlepszy do mego metrażu za podloże mam żwirek bazalt 1-3mm, jeśli będą ślimaki wymienie na piasek.

mam też problem z wywłócznikiem jest już 3 tygodnie i nie chce rosnąć ( tylko o 2-3cm)
PORADŻCIE COŚ PLSSSS

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: moje dywagacje

Postautor: jurkin » 25 maja 20, 15:27

Wywłócznik potrzebuje dobrego światła, nawożenia co2, i żyznego podłoża. Neony czeka los bojowników, powinni pływać w dużej grupie w co najmniej stu centymetrowym akwarium. Z parki gupików szybko zrobi się chmara gupików, i znów będzie problem.
Czy tak trudno przed zakupem ryb czy roślin wklepać w przeglądarkę nazwę i sprawdzić czy się sprosta ich wymaganiom? Nawet w sklepie to można zrobić.
Ślimaki jak najbardziej można tam dać.

globusIM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 20, 09:31

Re: moje dywagacje

Postautor: globusIM » 26 maja 20, 09:52

pszepraszam bardzo lecz w sklepie uznali taką obsade za dobrą ryby są już u mnie miesiąc i zachowują się normalnie samiec gupika latal przez chwile z samiczką ale nic z tego. Nawet jak by był narybek to neony to ryby drapieżne więc wiadomo co się stanie.
Chciałbym jeszcze spytać co dla ciebie jest żyznym podłożem. Czy są szanse żeby wywłucznik jeszcze urósł. Przeczytałem jeszcze o
Clithon sowerbyana z tego co wiem jest łatwy w utrzymaniu.
IM

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: moje dywagacje

Postautor: jurkin » 26 maja 20, 12:35

Aż dziwo że jeszcze nie doradzili parkę skalarów.
Żyzne podłoże to podłoża aktywne, ziemia, glina, wszystko co jest bogate w składniki odżywcze, na pewno nimi nie są piasek czy żwir. Pod wywłócznik możesz włożyć kulki glinianotorfowe.
Na ślimakach się nie znam więc nie pomogę.

globusIM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 20, 09:31

Re: moje dywagacje

Postautor: globusIM » 26 maja 20, 12:39

dzięki myślałem o kulkach i innych nawozach ale to w czerwcu miałem ale kupie jak najszybciej dodam jeszcze bimbrownie co2 i powinny ładnie urosnąć. Skalary wydaje mi się że za mało miejsca choć za dużo to o nich niewiem ( myśle że skalary są duże [4-7cm] )

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości