Mętna woda - zakwit pierwotniaków

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
dziubi
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 października 18, 23:00

Mętna woda - zakwit pierwotniaków

Postautor: dziubi » 24 października 18, 21:25

Cześć,

W sobotę zalałem swój pierwszy zbiornik 180 litrów. Dosyć szybko pojawiła się trochę mętna woda i takie jakby drobne coś pływającego po powierzchni. Czytając dużo na forum i innych stronach doszedłem do wniosku, że to prawdopodobnie naturalna sprawa i jest to zakwit pierwotniaków i powinno sam po jakimś czasie przejść. Dziś jednak pojawiły się pierwsze oznaki glonów na korzeniach/roślinach (których niestety i tak jeszcze nie jest za dużo - nie zdążyły urosnąć :) ) Kupiłem dziś również testy wody (Zooleka kropelkowe) - niestety nie wszystkie (reszta pewnie będzie w sobotę), ale parametry wyglądają następująco:

NO2 = 0
NO3 = 0
PO4 = 0.25
Temperatura 22°C

Mam filtr wewnętrzny Juwela Bioflow 3.0 i włożyłem przy starcie akwarium do filtra bioBoost Juwela dodany do filtra.

Macie może jakieś rady żeby nie doprowadzić do zarośnięcia całego akwarium białą pleśnią i glonami na samym początku? :)
Z góry dzięki za pomoc i rady!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Mętna woda - zakwit pierwotniaków

Postautor: Hunter » 25 października 18, 05:37

Jeśli ta "biała pleśń" pojawiła się na korzeniach to nie ma powodów do obaw. To też pewnego rodzaju norma, ta "pleśń" jest chętnie zjadana przez ryby zbrojnikowate, albo przez ślimaki, np ampularia. Samo też zniknie.

Co do glonów to potrzeba więcej danych na temat akwarium. Odsyłam tu: viewtopic.php?f=10&t=32851
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości