Gnijąca moczarka i kakomba, glony

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Gnijąca moczarka i kakomba, glony

Postautor: LubieSernik » 24 sierpnia 18, 14:19

Witam, w zbiorniku który wystartowałem 2 tygodnie temu zaczęły gnić moczarka i kakomba, wszystkie inne gatunki rosną bardzo ładnie. Roslinki te na początku zgniły do połowy wysokości, jednak jakoś zaczęły rosnąć. Moczarka nawet zaczęła puszczać nowe pędy przy dnie oraz na łodydze, chociaż wyglądają bardzo delikatnie, są prawie przeźroczyste. Czy obciąć tym roślinom zgniłe łodygi i posadzić tylko zdrowe szczyty?

W dodatku pojawiła się plaga glonów ale to chyba przez umiejscowienie akwarium na wschodniej ścianie. Okno mam od południa i prawie cały dzień wpada do pokoju rozproszone światło słoneczne. Wpuściłem do zbiornika 4 młode otoski i zbrojnika, ale nie sądzę żeby nadążyły z czyszczeniem. Da się coś z tym zrobić oprócz skrobania szyb?

temp wody 24-26
ph 6.8-7.0
gh 9
kh 5
swiatlo power led 50w/130l 10-12h
co2 z bimbrowni 2l 10-12h
filtr aquael turbo 500 z ceramikąi gąbką

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=1zb8eis&s=9#.W4AEpdUzbIV
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=20zy9hf&s=9#.W4ABANUzbIV

domus12
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 24 sierpnia 18, 20:33

Re: Gnijąca moczarka i kakomba, glony

Postautor: domus12 » 24 sierpnia 18, 20:45

Jakie stosujesz nawożenie? Co jest w podłożu? Zmień miejsce tego akwarium na takie żeby nie świeciło słońce.

LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Re: Gnijąca moczarka i kakomba, glony

Postautor: LubieSernik » 25 sierpnia 18, 07:12

Podłoże z ziemi ogrodowej 3-4cm, żwirek kwarcowy 2--3mm 3-4cm. Nawoże aquaart planta gainer classic przy podmianach i ok 0.5ml dziennie. Niestety nie ma szans na przestawienie tego zbiornika.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości