Jaka butla co2 akwarium 200l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
onlyshot
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 listopada 13, 17:25

Jaka butla co2 akwarium 200l

Postautor: onlyshot » 11 sierpnia 18, 14:27

Witam. ile litrów butle powinienem kupić aby starczała mi przynajmiej na pół roku w akwarium 200l? Światła jeszcze nie wiem ile będzie pewnie 0.5w/l w ledach.Akwarium obsadzone całe. Pozdrawiam.

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaka butla co2 akwarium 200l

Postautor: andrzejkowac » 11 sierpnia 18, 18:57

Kup największą jaka ci sie zmieści w szafce i taka która dasz radę spokojnie zawieść do ponownego nabicia .czas używania zależy od ilości bąbelkow i czasu podawania gazu
Młode ampularie oddam

onlyshot
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 listopada 13, 17:25

Re: Jaka butla co2 akwarium 200l

Postautor: onlyshot » 11 sierpnia 18, 21:10

Wiadamo ze chcialbym jak najmniejsza, dlatego pytam jesli ktos ma akwarium 200l ile L butli potrzebuje zeby max co pol roku ja nabijac. Po to jest ten post. Nie mam zadnego odniesienia bo wczesniej sam robilem zacier.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jaka butla co2 akwarium 200l

Postautor: Hunter » 12 sierpnia 18, 10:50

Nikt nie jest w stanie zapewnić na ile wystarczy Ci butla i jaką powinieneś kupić. Zasada jest prosta - bierzesz największą jaka się zmieści.
Ilość podawanego gazu (i czas na ile wystarcza butla) zależy od zbyt wielu czynników. Przykład?
Moje 45l akwarium zasilałem butlą 1,5kg, gaz rozpuszczałem przez spiek ceramiczny uzyskując marne efekty rozpuszczania CO2. Większość gazu ulatywało do atmosfery - nabijałem butle co około pół roku.
Po przejściu na 240l na tej samej butli, ale rozpuszczając gaz na reaktorze uzyskując 100% rozpuszczalność butle nabijam co ok 5 miesięcy. W obu akwariach stężenie CO2 w zakresie 20-25 mg/l.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

onlyshot
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 3 listopada 13, 17:25

Re: Jaka butla co2 akwarium 200l

Postautor: onlyshot » 13 sierpnia 18, 17:48

A jaki to sposob rozpuszcznia przez reaktor? Co2 dac na rurke wylotowa? Bo to moglbybyc dobry pomysl, tylko kiedys jak dawalem na glowice filtra to ciezko bylo kontolowac to, najdelikatniejsze dawkowanie robilo przyduch ryb :( ale to dawne czasy i "zacier"

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jaka butla co2 akwarium 200l

Postautor: Hunter » 14 sierpnia 18, 05:38

Na waż wylotowy z kubełka zakładasz filtr narurowy lekko przerobiony. Wpisz w google "reaktor CO2 filtr narurowy", znajdzie CI kilka projektów. Może jak znajdę czas to cyknę foty swojego.

Na zacierze nie da się prowadzić akwarium na dłuższą chwilę ;) Bimbrownia dostarcza CO2 na zasadzie fermentacji a drożdży nie da się w żaden sposób "wyregulować". Stąd przyducha w pierwszych dniach działania bimbru kiedy fermentacja przebiega burzliwie. Przy dobrej rozpuszczalności gazu można uśmiercić zwierzęta.
Butla ma tę przewagę, że reduktor podaje stałe ciśnienie na wyjściu dzięki czemu łatwo jest ustawić stałą podaż gazu zaworkiem precyzyjnym.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

atonter

Re: Jaka butla co2 akwarium 200l

Postautor: atonter » 24 sierpnia 18, 12:10

Jak Hunter wspominał, wszystko zależy od rozpuszczalności gazu w wodzie. Hunter już podał skuteczny sposób, więc więcej produkować się nie będę. ;)
A co do wielkości butli - oczywiście, że każdy chciałby jak najmniejszą przy jak najlepszych efektach, ale zdecydowanie lepiej kupić jak największą na swoje możliwości, żeby nie musieć jej nabijać za często.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości