Jakie roślinki do akwarium 72L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
SC1114
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 18, 15:00
Lokalizacja: Katowice

Jakie roślinki do akwarium 72L

Postautor: SC1114 » 23 maja 18, 15:37

Jakie roślinki do akwarium rybnego 72L. Nie chcę roślin z dużymi liśćmi. Podłoże to prawie na całej powierzchni żwirek w kolorze rzecznym a w rogu biały piasek kwarcowy. Oświetlenie to led 1x15.

Awatar użytkownika
MarJan©
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 18, 21:46
Lokalizacja: Stargard

Re: Jakie roślinki do akwarium 72L

Postautor: MarJan© » 23 maja 18, 17:59

Mało oświetlenia, więc rośliny mało wymagające- bezproblemowe, bez konieczności stosowania nawożenia w toń i używania CO2.
Anubiasy, Kryptokoryny, Microsorium, może jakiś mech, na start zbiornika fajny jest rogatek [szybko rośnie i hamuje glony], moczarki, nurzańce....
><((">
><(((*>

SC1114
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 18, 15:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie roślinki do akwarium 72L

Postautor: SC1114 » 23 maja 18, 18:36

Dobra a ile może to kosztować?

Awatar użytkownika
MarJan©
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 18, 21:46
Lokalizacja: Stargard

Re: Jakie roślinki do akwarium 72L

Postautor: MarJan© » 23 maja 18, 20:18

Roślinki najczęściej sprawdzam na olx w swojej miejscowości, często ludzie po prostu za grosze oddają nadmiary z przycinki czy nawet za darmo mi się zdarzyło dostać, ponadto sprawdź allegro i polataj po sklepach zoologicznych w swojej miejscowości [u mnie w zoologach jakieś tańsze roślinki wychodzą 10zł za koszyk]
W sumie za darmo możesz sobie złowić na start rzęsy z byle jakiego bajorka [chociaż niesie to ze sobą pewne ryzyko przywleczenia pasożytów czy robactwa, kiedyś tak zrobiłem i na szczęście nie było skutków ubocznych], takie pływające ziele często jest zbawienne dla rybek w świeżym zbiorniku, gdzie nie ma bujnej roślinności i jest ogólnie "łyso"- pływające rośliny dają rybom poczucie bezpieczeństwa.
><((">
><(((*>

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jakie roślinki do akwarium 72L

Postautor: kodzaj11 » 1 czerwca 18, 00:27

Kolego zapomnij, odkładaj kasę na fajne roślinne akwarium czyli dobre oświetlenie i zestaw CO2 + nawozy.
Przerabiałem to samo i bez tego daleko nie zajedziesz.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Jakie roślinki do akwarium 72L

Postautor: abiba » 1 czerwca 18, 10:36

Wszystko sie zgadza ale CO2 to moze naszego kolegę odstraszyć . Da sie bez CO2 ale oczywiście niesie to ze sobą spore ograniczenia ale nie tak duże jak brak światła .

A fajne rtośłiny wcale nie muszą kosztować jakiś koszmarnych pieniędzy - jest mnóstwo łatwych z małymi listeczkami /igiełkami za drobne pieniadze .
Przeszukaj allegro olx.

Nawet na allegro zagospodarownaie 72 litrów w wariancie ekonomicznym to (strzelam ) 30zł

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości