Zapytanie eleocharis

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Cheops
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 marca 18, 19:27

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Cheops » 23 marca 18, 14:49

Test No3 powiedziałbym ze jest miedzy 20-50mg/l chociaż bym powiedział że bardziej zbliżone do 50 kolorystycznie
robilem Aquatest zoolek
W filtrze mam podstawowa gąbke , wkład na glony w saszetce aquael magic algae stop, i ceramikę. Zoolit wyciąglem tak jak tam kolega zalecal

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: kodzaj11 » 23 marca 18, 18:24

Parvula ? U mnie dziś zaczął się 8my tydzień akwarium, mam parvulę, gniła, obrastała brunatnicą, ostatnio drobnymi krasnorostami, teraz może jakoś prędko nie rośnie ale widzę, że pod żwirkiem zaczyna puszczać nowe pędy, oddało jej. Cierpliwości ;) ale Azot to masz trochę wysoko, niedługo mogą dostać po tyłku rośliny i ryby czy co tam masz w baniaku...

Cheops
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 marca 18, 19:27

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Cheops » 23 marca 18, 18:49

Dziś dopiero zrobiłem test No3 bo mi przyszedl. Pozostaje mi tylko podmiana wody 20% co drugi dzień gdzieś pewnie

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: kodzaj11 » 23 marca 18, 19:38

U mnie też wyszedł ostatnio wysoki Azot i mimo podmiany 30% jeden test (JBL) wykazał spadek Azotu zaś drugi test(Zoolek) niekoniecznie, nie chce się mi filtrować 13h wodę co 2 dni i ją podmieniać, szukam innych sposobów, kupiłem sobie Zoolek Aquafix No3 jedna torebka powinna mi zbić 10ppm tylko nie podali w jakim czasie :P tzn podali ale zbyt szeroki zakres no i czekam.... jak nie pomoże to od dawna planowany purigen wpadnie i zrobi swoje ;)

Cheops
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 marca 18, 19:27

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Cheops » 25 marca 18, 08:14

A mniej więcej ile czasu świecić i jak długo co2 podawać?. Bo wyczytałem gdzieś, że powinno się 30 min po zgaszeniu światła podawać co2 jeszcze. I jeszcze jedno, jak myślicie czy przykryc akwarium jakimś cienkim szkłem np 2mm żeby kurz nie wpadal czy z drugiej strony nie bo ogranicza światło

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Hunter » 25 marca 18, 09:51

Jeśli nie masz sterownika kontrolującego podaż CO2 w akwarium to należy podawać gaz 24H, aby zapobiec nadmiernym skokom parametrów wody.
Podmieniaj wodę, bo NO3 masz bardzo wysokie. No i tak jak Konrad wspominał - cierpliwości, ta roślina wymaga czasu.

Odkryte akwaria mają swój urok, nie stosujemy dodatkowego zakrycia szybą. Nie zbiera się u mnie jakoś specjalnie gruba warstwa kurzu... Jak juz mam jakis syf na tafli do zdejmowanie raz na tydzień z podmianami wody wystarcza. Zdejmuje za pomocą ręczników papierowych kładąc je na tafli wody w zupełności wystarcza. Przy okazji zbieram tygodniowy przyrost rzęsy wodnej, której nie mogę wyciąć w pień :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: kodzaj11 » 25 marca 18, 10:02

Albo kup sobie skimmer to nie bedziesz musial co tydzien tego zbierac recznikami papierowymi :)

Cheops
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 marca 18, 19:27

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Cheops » 25 marca 18, 10:34

Mam bimbrownie póki co bo na razie szkoda mi wywalić parę stów na butle.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Hunter » 25 marca 18, 10:36

No więc bimbrowni i tak nie wyregulujesz. Podawaj więc 24h.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Cheops
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 marca 18, 19:27

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Cheops » 25 marca 18, 11:23

Czyli podawać 24 i patrzeć na wskaźnik co2 czy nie idzie powoli stronę koloru żółtego a z oświetleniem?

Cheops
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 marca 18, 19:27

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Cheops » 26 marca 18, 14:10

Dziś robiłem test kolejny azotanow i jest koło 50 mg/l. Podmiany robiłem co drugi dzień gdzieś 7 l wody z uzdatniaczem. A na szybie mam taki jakby biały osad który łatwo schodzi pod palcem. I teraz nie wiem jak robić by zmniejszyc

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Hunter » 26 marca 18, 14:48

Kontynuować podmiany na wodę wolną od NO3. NO3 z powietrza się nie bierze. Wpada do akwarium wraz z pokarmem, nawozami i/lub podmianami, a w pierwszych tygodniach istnienia akwarium sporo oddaje podłoże (głównie amazonia).
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Cheops
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 marca 18, 19:27

Re: Zapytanie eleocharis

Postautor: Cheops » 26 marca 18, 17:20

Zakupiłem purigen i odkad dałem go do filtra to ryby zaczęły mi pływać po dnie albo leżą, dziwne zachowanie po tym srodku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości