Identyfikacja glonów

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
ulijanna
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 17, 22:23

Identyfikacja glonów

Postautor: ulijanna » 26 lutego 18, 21:31

Hej!
Mam w akwarium glony i chciałabym prosić o pomoc w ich identyfikacji, bo chciałabym się ich pozbyć

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czytałam o tym sporo, ale dalej nie wiem co zrobić, a roślinki po kolei umierają :C także chętnie przyjęłabym również jakieś tipy, szczególnie te niskobudżetowe :)

Akwarium ma ok 60 litrów i funkcjonuje niecałe pół roku
6 danio, 5 gupików, 5 otosków i krewetki red cherry
O filtrze niewiele wiem, poza tym że jest koszyczkowy (mam w nim 2 rodzaje gąbki oraz ceramikę) i był dobrany do tego akwarium.
Temp: 22 stopnie, oświetlenie przez 11 godzin dziennie.
Napowietrzane

Próbowałam skrócić czas oświetlenia o 2 godziny, ale nie dało to efektu po okresie tygodnia.
Ok. półtorej miesiąca temu próbowałam również resetu z usunięciem wszystkich ogloniałych roślin/ fragmentów roślin, ale to tylko pogorszyło sprawę.

Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Identyfikacja glonów

Postautor: kodzaj11 » 27 lutego 18, 05:53

Ja miałem podobnie przy rozjechanych parametrach wody, to samo + gnicie roslin, nitki, zielenice punktowe i krasnorosty.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja glonów

Postautor: Hunter » 27 lutego 18, 09:00

O filtrze niewiele wiem, poza tym że jest koszyczkowy (mam w nim 2 rodzaje gąbki oraz ceramikę) i był dobrany do tego akwarium.

Na pewno ma jakąś nalepkę/tabliczkę na której będzie napisany model i producent.
Jeśli naprawdę oczekujesz pomocy, to postaraj się o jak najwięcej danych technicznych bo te są bardzo istotne.

Ok. półtorej miesiąca temu próbowałam również resetu z usunięciem wszystkich ogloniałych roślin/ fragmentów roślin, ale to tylko pogorszyło sprawę.

Zazwyczaj tak jest ;) Restart tylko w niewielu przypadkach może być uzasadniony.

Zapoznaj się z tym tematem: viewtopic.php?f=10&t=32851 i podaj jak najwięcej danych. Sprzęty elektryczne i elektroniczne muszą posiadać dane informacyjne, więc obejrzyj filtr, lampę (także świetlówki), grzałkę itp.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

ulijanna
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 17, 22:23

Re: Identyfikacja glonów

Postautor: ulijanna » 27 lutego 18, 17:55

Filtr "Powerhead 201"
Światło 15 W
Dodatkowo akwarium przez pewną część dnia jest na słońcu (nie wiem dokładnie jak długo, a w dodatku to zależy od miesiąca ofc, w tym momencie jakoś 1,5h dziennie? +/- pół godziny)
Mam nawóz easy-life profito, dodaję ok 1 ml tygodniowo, poza ostatnim tygodniem
Mam też bakterie "Tropical Bacto-Active" i dodaję niedużo po podmianach wody
Podmiany robię raz w tygodniu, ok 15-30 %
Testów na parametry wody nie robiłam. Wodę daję przefiltrowaną britą, odstaną.
Nie podaję CO2

Zapomniałam też napisać, że po tygodniu nieobecności, więc i głodówce ryb, stan akwarium znacznie się pogorszył (ale rybki i krewetki są w doskonałym stanie)

Potrafiłby ktoś po wyglądzie określić rodzaj glonów?

A, no i innych glonów tam nie ma, tylko ten nalot

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja glonów

Postautor: Hunter » 27 lutego 18, 19:41

Na pewno Profito w odstawkę.
Sadziłem, że pisząc o filtrze koszyczkowym miałaś na myśli wydajny filtr zewnętrzny, no ale niestety ten filterek który posiadasz to trochę zabawka. Przyparłaby się choćby kaskada z wkładami biologicznymi.
Promienie słoneczne padające na akwarium też są niepożądane.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości