Glony w akwarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
FareN
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 16 lutego 18, 00:12

Glony w akwarium

Postautor: FareN » 16 lutego 18, 13:24

Obrazek
Czy to są glony nitkowate ? Jeżeli nie to jakie ? Jak z nimi walczyć?
Obniżyłem dzisiaj naświetlanie z 12 godzin na 8.
Myślę nad polewaniem owych glonów wodą utlenioną + wpuszczenie otosków, kirysków oraz kosiarek do pomocy oraz dodatkowo wymienić 20-30% wody Czy to jest dobry sposób ? Co radzicie ?
Akwarium ma 2 tygodnie, była stosowana bimbrownia co2, wczoraj zaprzestałem jej używania i stoi obok akwarium.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Glony w akwarium

Postautor: Hunter » 16 lutego 18, 14:07

Zbyt mało danych o akwarium. viewtopic.php?f=10&t=32851
Może przesadziłeś z mocą/długością światła, może przesadziłeś z nawożeniem, może masz przerybione akwarium. Ciężko wróżyć.
FareN pisze:Myślę nad polewaniem owych glonów wodą utlenioną + wpuszczenie otosków, kirysków oraz kosiarek do pomocy

Otoski nie zjadają glonów nitkowych, kiryski również nimi gardzą.
Kosiarki wymagają akwarium dużego, bo to niemałe ryby.
Na nitki najlepiej działa Carbo, stosowane systematycznie i nie przekraczać maksymalnej dawki zalecanej przez producenta. Najlepiej sprawdza się polewanie glonów wprost ze strzykawki. Natomiast wodą utlenioną zdestabilizujesz sobie akwarium pogłębiając problem.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

FareN
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 16 lutego 18, 00:12

Re: Glony w akwarium

Postautor: FareN » 16 lutego 18, 17:10

Akwarium stoi puste ponieważ jest jeszcze świeże (ma 2 tygodnie) więc rybek żadnych nie widziałem, ograniczyłem światło do 8 godzin, testy zrobię dopiero w przyszłym tygodniu ponieważ jestem zmuszony zakupić je przez Internet ponieważ w zoologicznym nic nie mają.. Próbować z wodą utlenioną rozpraszaną poprzez igłe ? Carbo również zakupie w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Glony w akwarium

Postautor: Hunter » 16 lutego 18, 18:57

Na temat wody utlenionej nie chcę się powtarzać :) Jak masz zamiar opierać się na złotych regułach internetów to do dzieła.

Pamiętaj, że walcząc z glonem walczysz ze skutkami a nie z przyczyną.
Danych o akwarium nadal brak, więc również brak sensownych porad.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Glony w akwarium

Postautor: kodzaj11 » 17 lutego 18, 00:08

Jeśli akwarium ma tylko 2 tygodnie to ostro przesadziłeś ze światłem :) Wyłączaj światło i rzucaj ręcznik na akwarium, musisz zaciemnić na kilka dni.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości