Gałęzatka kulista

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Agsom
Ikra
Ikra

Gałęzatka kulista

Postautor: Agsom » 9 stycznia 18, 19:04

Witam piszę ponieważ mam pewien „problem” z gałęzatką kulistą. Posiadam 5 średnich sztuk w swoim 112l. Mam je od około miesiąca , dziś podczas podmiany wody wyciągałam z akwarium niektóre ozdoby i również wyciągnęłam gałęzatkę żeby dokładniej odmulić dno. Prace trwały Ok 35min po czym umieściłam wszystkie ozdoby i kulki w akwarium. A te od tamtej pory wesoło pływają sobie po powierzchni wody... wcześniej leżały na dnie przemieszały się tylko za sprawa ryb. Nie zabardzo wiem co się stało , dlaczego one nie opadają ? Wcześniej przy odmulaniu ich nie wyciągałam. Czy to możliwe , że one jakos „wyschły”? I jeżeli tak to czy istnieje jakiś sposób żeby je odratować ?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: osama » 9 stycznia 18, 21:21

Wyciśnij z nich powietrze pod wodą jak z gąbki.
Akwaria: 240l---72l Dawno temu: 3x28,8l---112l Plany na przyszłość: 2x750-800l (140x110x50)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Agsom
Ikra
Ikra

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Agsom » 9 stycznia 18, 21:40

Super dziękuje bardzo za poradę :) wycisnęłam je pod wodą i już znowu leżą na dnie :)