Glony

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Jula12
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 7 stycznia 18, 18:25

Glony

Postautor: Jula12 » 7 stycznia 18, 19:26

Witam,
kilka info o moim zbiorniku:
Wymiary mojego akwarium to 60X30X35, 60l
Aquael Belka Oświetleniowa Led Leddy Slim 50-70Cm Sunny 10W barwa biała. Obecnie czas oświetlania akwarium to 10 godzin.

Akwarium jest od około 2 m-cy więc jest młodym zbiornikiem. Założenie jako zbiornik roślinny. Obsada 18 neonów i 5 ślimaków hełm wojskowy.

Jeżeli chodzi o nawożenie co dzień po jednym wtrysku Carbo.

Parametry fizyko-chemiczne wody: temperatura 26-28 stopni, NO3, NO2, pH w normie, tylko żelazo niewykrywalne w testach.

Filtr kaskadowy Azoo z mediami. Raz w tygodniu podmianka wody 1/4. Ryby karmione raz dziennie suchym pokarmem.

A teraz opis problemu. Nie mogę sobie poradzić z tymi paskudnymi glonami. Pojawiły się na liściach roślin, są zielone i puchate. Co poradzicie? /wstawiłabym fotki ale nie mogę sobie tutaj z tym poradzić :(

JTB
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 marca 17, 21:18
Lokalizacja: Heerhugowaard

Re: Glony

Postautor: JTB » 7 stycznia 18, 20:55

- wpisz w Google hosting zdjęć,
- wejdź w pierwszy lepszy link,
- dodaj zdjęcia,
- linki do zdjęć wklej do swojego postu.
To nic trudnego :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Glony

Postautor: Hunter » 7 stycznia 18, 23:06

Jula12 pisze:Parametry fizyko-chemiczne wody: temperatura 26-28 stopni, NO3, NO2, pH w normie, tylko żelazo niewykrywalne w testach.

Gdyby były w normie, to glonów by nie było ;) Wstaw konkretne wartości, bo niestety nie wiem co dla Ciebie znaczy "w normie" :(
Jakimi testami wykonywany pomiar?

Jula12 pisze:Filtr kaskadowy Azoo z mediami.

Konkretnie jaki model i jakie to media?

Koniecznie zdjęcia glonów i całego akwarium.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości