zielenica punktowa

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
tyski
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 29 grudnia 17, 00:17
Lokalizacja: Tychy

zielenica punktowa

Postautor: tyski » 29 grudnia 17, 17:01

Witam,podpowiedzcie mi drodzy forumowicze akwaryści na 2 pytania,po pierwsze jak poradzić sobie z glonami : zielenica punktowa .
akwarium 112 l
nawożenie co 2 z butli + co 2 w płynie
AQUA ART POTAS K+
AQUA ART MACRO RED

a drugie pytanko to czy warto inwestować w lampę u v?
Największym wrogiem akwarium....jest czasem sam akwarysta. Jak coś działa to nie POPRAWIAJ :!: :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: zielenica punktowa

Postautor: Hunter » 30 grudnia 17, 07:48

Kilka zielonych kropek jest zdrowym objawem. Wszyscy je mamy.
Natomiast masowy atak to najczęściej albo przedawkowanie microelementów, albo stosunkowo za mocne oświetlenie. Są też rośliny, które praktycznie zawsze zachodzą zielenicą (taki ich urok), np anubias. Są to rośliny, które rosną w cieniu (nie lubią sporej ilości światła) a narażone na bezpośrednie oświetlenie momentalnie są obsypywane.

Lampa UV sterylizuje wodę, nie działa na glony osiadłe. Przydatne np przy zielonym zakwicie wody (mętna, zielona woda).
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tyski
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 29 grudnia 17, 00:17
Lokalizacja: Tychy

Re: zielenica punktowa

Postautor: tyski » 30 grudnia 17, 10:56

ok dziękuje za info
Największym wrogiem akwarium....jest czasem sam akwarysta. Jak coś działa to nie POPRAWIAJ :!: :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: zielenica punktowa

Postautor: kodzaj11 » 30 grudnia 17, 11:39

Mnie to np wkur...za :) niesamowicie, właśnie największe glony mam na anubiasach, coś w tym musi jednak być.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości