Rośliny na podłoże

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Maron18

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Maron18 » 30 października 17, 16:53

Przecież Aquael też ma 6500K, ta którą mam ma 8000K. O to chodzi? Jeśli nie rozumiem to proszę mi wytłumaczyć.

Czyli Ledy są gorsze od świetlówek?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: barttsw » 30 października 17, 17:07

6500k to temperatura barwowa nie mocdiody sa dobre ale nie te zabawki z aquaela

Maron18

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Maron18 » 30 października 17, 17:12

To jakie diody są wg Cb dobre? Pobierają chyba mniej prądu niż inne swiatła. Tak w ogóle co jest złego w Aquaelu? Ilość lumenów?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: barttsw » 30 października 17, 17:14

tylko DIY power led z odpowiednim widmem

Maron18

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Maron18 » 30 października 17, 17:17

Czyli nie ma żadnych gotowych? Niestety nie mam w ogóle do tego typu rzeczy głowy, wolę komputery.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: barttsw » 30 października 17, 17:21

problem jest w tym ze w tym zbiorniku nie da rady utrzymac trawnika bo nie dosc ze spore swiatlo do tego nawozenie micro i macro to jeszcze co2
wiec sobie daruj w tym kotniku trawniki
sa ludzie którzy robia takie lampy pod zamowienie a 30 cm nikt sie nie podejmnie

Maron18

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Maron18 » 30 października 17, 18:30

Jakbym miał miejsce i pieniadze to bym kupił akwarium 100, a nawet kilka tysięcy litrów, ale nie mam, więc kupiłem takie i przestańcie mnie traktować jako kogoś gorszego, widzę, że nie znajdę tutaj pomocy.

I nie, nie daruję sobie trawników w tym "kotniku"

Poza tym są rośliny trawnikowe, które mogą żyć bez CO2 tylko rosną wolniej.

Wojtekxxx9
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 30 września 17, 21:41

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Wojtekxxx9 » 30 października 17, 19:11

Nikt Ciebie nie traktuje jak kogoś gorszego. To Ty sam siebie tak stawiasz. Tłumaczą Ci koledzy jak krowie na granicy ze akwarium to nie jedna lampa tyko cały ekosystem a do Ciebie dociera to co Ci wygodnie. Ja się nie zgodzę z kolegami ze tylko Power Led. Dla mnie rewelacyjnie sprawdzają sie paski 8520. Trawnik może i da rade bez co2. Ale nie bez swiatla bo będzie ciągnął w gore. Glosia da rade bez co2. Ale IMO jest za duza do 30l. Monte Carlo na przykład możesz spróbować. A i podłoże ma duży wpływ na to co Ci urośnie.
Za harem bojowników w 30l osobiście bym Ci nakopał do d...
Bo tłumaczenie ze żyją od roku jest durne. Bo co niby maja zrobic? Powiesić sie? Czy wyprowadzić?

Maron18

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Maron18 » 30 października 17, 19:15

Tak mi doradzili w sklepie akwarystycznym i tak sobie żyją, co mam zrobić? Dać kotu?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: barttsw » 30 października 17, 19:29

Maron18 pisze:Tak mi doradzili w sklepie akwarystycznym i tak sobie żyją, co mam zrobić? Dać kotu?
dostosowac im warunki do tego co wymagaja ryby
Wojtekxxx9 pisze:Dla mnie rewelacyjnie sprawdzają sie paski 8520.
tu sie nie zgodze :P one nawet w tandze sie nie sprawdzily
Wojtekxxx9 pisze: Trawnik może i da rade bez co2. Ale nie bez swiatla bo będzie ciągnął w gore. Glosia da rade bez co2. Ale IMO jest za duza do 30l. Monte Carlo na przykład możesz spróbować. A i podłoże ma duży wpływ na to co Ci urośnie.
bez nawozenia na jalowym podlozu ?
Wojtekxxx9 pisze:Za harem bojowników w 30l osobiście bym Ci nakopał do d...
a ja bym w zamknąl kolesia w pomieszeczeniu metr na metr
Wojtekxxx9 pisze:Bo tłumaczenie ze żyją od roku jest durne. Bo co niby maja zrobic? Powiesić sie? Czy wyprowadzić?
tak samo mozna sobie tlumaczyc ze ludzie obozach sie mnozyli i zyli ale co to za zycie w meczarniach

Wojtekxxx9
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 30 września 17, 21:41

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Wojtekxxx9 » 30 października 17, 19:57

Bez nawożenia i na jałowym podlozu zaden trawnik nie urośnie żeby miał 5W/l.
Może ja mam dziwne 8520 ale rośnie wszystko pięknie :-)

Maron18

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Maron18 » 30 października 17, 20:48

I tak mają lepiej niż w sklepach, gdzie na jedno dużo mniejsze niż moje akwarium przypada kilkanaście samic, s samce są w małych pojemniczkach.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Hunter » 30 października 17, 21:01

Facet daj spokój z takim dziecinnym tłumaczeniem... Ile masz lat? 8) Powszechnie wiadomo, że ryby w sklepach są traktowane łagodnie mówiąc źle. Co nie znaczy, że w naszych akwariach też mogą.
Świata nie zbawisz kupując 3 bojowniki z kubeczka, wręcz przeciwnie. Działasz na szkodę, napędzasz rynek. Na internetowych forach krążą akcję i namawia się akwarystów na omijanie sklepów z kubeczkowymi rybami. Takich ryb NIE kupujemy. Kupujemy te trzymane w odpowiednich warunkach tym samym zachęcając sprzedawców do stwarzania odpowiednich warunków dla ryb.

Zresztą... Widziałeś Ty rocznego bojownika w sklepie? Ryby tam są tylko tymczasowo. Natomiast u nas żyją do śmierci albo w męczarniach albo w luksusach.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Maron18

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: Maron18 » 30 października 17, 21:07

Akurat te bojowniki które kupowałem były tam trzymane nie w kubkach, tyko malutkich akwariach. Tak w ogóle to moim problemem jest oświetlenie, nie bojowniki, więc może na tym się skupmy.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rośliny na podłoże

Postautor: barttsw » 30 października 17, 22:17

Maron18 pisze:Akurat te bojowniki które kupowałem były tam trzymane nie w kubkach, tyko malutkich akwariach. Tak w ogóle to moim problemem jest oświetlenie, nie bojowniki,
ze tak ci powiem dzieciaku ty nie widzisz proiblemu ze meczysz ryby ? chcesz wywolac wojne to prosze a brniesz do tego
tłumaczymy ci ze masz jalowe podlozer i nic ci tam nie urosnie a ty swoje ze problem to swiatlo
proponuje pocztac o bojownikach
troche ci pomoge to ryby samotnicy woda ciepla bardzo kwasna i miekka wiec w takich warunkach nic nie bedzie roslo
dotarło ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości