Straciłem w dzień wszystkie kryptokoryny...?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

Straciłem w dzień wszystkie kryptokoryny...?

Postautor: Guayaseal » 7 września 17, 07:30

OK, w związku z podejrzeniem pasożytów stosowałem protosol (po czym duża podmiana i usuwanie aquafix) i capisol (po czym tylko aquafix). Niemniej był to już 2. cykl, pierwszy nie spowodował strat w akwarium, ponadto cały czas monitoruję parametry wody. Nie było radykalnych zmian.
Dziś rano po obudzeniu zauważyłem, że w noc (w dobę) straciłem prawie wszystkie kryptokoryny. Liście stały się przezroczyste i po prostu rozpadły się. Jakby "rozpuściły się". Inne rośliny bez żadnych widocznych zmian. PO4, NO3, K, pH, GH bez zmian. Mikro (profito) i easycarbo stosuje regularnie. Ki diabeł??

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Straciłem w dzień wszystkie kryptokoryny...?

Postautor: Hunter » 7 września 17, 07:54

Kryptokoryny są bardzo czułe na gwałtowne zmiany parametrów wody.
Doprowadziłem swoje kryptokoryny do podobnego stanu już dwukrotnie. Raz przy gwałtownym zakwaszeniu wody, a drugi raz przy gwałtownym wzroście amoniaku (próbowałem wytępić ślimaki :) )
Najprawdopodobniej to reakcja na stosowaną chemię.
Liście zbieraj, korzenie w podłożu zostaw. U mnie część kryptokoryn po całkowitym rozpuszczeniu się liści puściły po kilku tygodniach nowe.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

Re: Straciłem w dzień wszystkie kryptokoryny...?

Postautor: Guayaseal » 7 września 17, 12:39

Wiem, że są wrażliwe. Po przesadzeniu do nowego zbiornika zazwyczaj tracą liście. Ale stopniowo. Tu w 24 godziny wszystkie kryptokoryny straciły wszystkie liście. Wyglądają, jakby się "zeszkliły", rozgotowały, rozpuściły. Przezroczyste poskręcane, błyszczące rozpadające się przy dotknięciu. Wszystkie.

Dla jasności: załącznik jak wygląda wczorajszy gęsty las kryptokoryn z liśćmi kilkanście cm:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Straciłem w dzień wszystkie kryptokoryny...?

Postautor: Hunter » 7 września 17, 13:16

No dokładnie :)
Szlak je trafił. To wrażliwe chwasty. Chemia im zaszkodziła.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości