Myriophyllum Tuberculatum

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Myriophyllum Tuberculatum

Postautor: kodzaj11 » 25 sierpnia 17, 00:50

Tak samo jak w temacie obok co myślicie o tej roślinie tematowej? (Myriophyllum Tuberculatum)

Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Myriophyllum Tuberculatum

Postautor: Hunter » 29 sierpnia 17, 05:08

Miałem i będę jeszcze miał :P Co prawda nie osiągnąłem tak intensywnie pomarańczowego koloru jak na zdjęciach, ale i tak na tle zieleni roślina prezentowała się bardzo fajnie. Wymaga sporo światła i kompletu nawożenia. Rośnie wolno, ale w stabilnym akwarium nie stwarzała mi większych trudności. Problem pojawił się jak przyszła zima i święta, to dla mnie intensywny czas pracy, akwarium zaniedbałem, wystarczyły 2 miesiące zostawić akwarium samemu sobie i niestety to ją uśmierciło :P
Dla ludzi mających czas - polecam.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Myriophyllum Tuberculatum

Postautor: kodzaj11 » 31 sierpnia 17, 03:09

Kurde widze, ze wiele roslin, ktore wymienilem nie nadaja sie do mnie :( a szkoda.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Myriophyllum Tuberculatum

Postautor: Hunter » 31 sierpnia 17, 05:35

Z tego co zauważyłem to wrzuciłeś info o roślinach relatywnie wymagających :P
Po to właśnie stawiamy HT i akwaria holenderskie aby móc sobie pozwolić na rośliny tego typu.

Kryptokoryny, anubiasy, nurzańce, nadwódki itp... to rośnie w każdych warunkach, no ale "szału nie ma" :?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Myriophyllum Tuberculatum

Postautor: kodzaj11 » 31 sierpnia 17, 15:29

Tyle, że ja mam kilka roślin z HT i mają się dobrze, nawet po tym restarcie jakoś zbytnio nie chorowały jak niektóre z tych "łatwiejszych" do hodowli, więc moim zdaniem czasami wymagania roślin oczywiście nie wszystkich ale są lekko przesadzone?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Myriophyllum Tuberculatum

Postautor: Hunter » 31 sierpnia 17, 17:12

Wymagania są czysto teoretyczne ;p a każde akwarium jest inne (dosłownie) podłoże, moc, jakość i widmo światła, natlenienie, stężenia CO2, stężenia nawozów, jakość nawozów, chelaty z jakich są wytwarzane, godziny i naświetlania, temp wody, nawozy naturalne, allelopatia a nawet karma dla ryb ma znaczenie i wpływ na wzrost i kondycję roślin. Dlatego na pozór dwa identyczne akwaria są jednak inne. Z wymagającymi roślinami jest tak, że jak im nie spasuje to nawet teoretycznie wzorowe warunki nie pomogą i odwrotnie. Przy wprowadzaniu roślin do baniaka istotną jest ich jakość. Nurzaniec w słabej kondycji prędko padnie, a kapryśna, ale zdrowa Alternanthera przyjmie się nawet w słabych warunkach. Trzeba próbować ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Myriophyllum Tuberculatum

Postautor: kodzaj11 » 31 sierpnia 17, 18:08

Ja bym jednak spróbował z tą rośliną tematową, utrzyma się to się utrzyma, nie to trudno bo ja naprawdę jestem w szoku, miałem kępy tej żabienicy i moczarki i dwóch innych roślin, które nie wiem jak się nazywają a padły dosłownie wszystkie, niektóre łodygi się tylko przyjęły ale za to po przycince gdzieś obumierają... tak jakby chciały, żeby ich nie dotykać... za to te trudniejsze właśnie nie mają żadnych problemów.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości