Brązowe sadzonki cryptocoryny

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Brązowe sadzonki cryptocoryny

Postautor: Hunter » 17 maja 17, 19:36

Odpuścić. Micro w Twoim akwarium jest równoznaczne z wysypem zielenic. Może nie od razu, ale mikroelementy będą się powoli odkładały. U Ciebie światło jest czynnikiem limitującym wzrost roślin. Zwiększ ilość światła, wtedy wejdziesz z macro, a dopiero potem jak będzie potrzeba to z micro.

Dwie ostatnie pozycje są roślinami wysokimi ;) Nurzaniec dorastał u mnie do 1m, a kryptokoryna miała liście 30-40cm.
Możesz też spróbować z łodygowcami, tniesz je na takiej wysokości jak Ci pasuje, ale obawiam się, że będą się wyciągać do światła. Będą długie międzywęźla; czyli długa łodyga, kilka listków. Np:
Ludwigia repens
Rotala rotundifolia
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Piotrek39
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 3 maja 17, 19:09

Re: Brązowe sadzonki cryptocoryny

Postautor: Piotrek39 » 17 maja 17, 19:49

Dzięki za radę. Zastosuje się.
Ja wróciłem do przygody z akwarium po 5 latach ( urodziła się córa i mały drań wszędzie uwielbiał się wspinać i balem się, że zrzuci akwa z szafki). Teraz nieśmiało wracam do tematu. Pamiętam, że wtedy na tym zestawie oświetlenia (wszystko po prostu stało w piwnicy i czekało) miałem piękne kryptokoryny. I jakiieś fajne wysokie rośliny z drobnymi listkami których nazwy nie pamiętam świetnie mi się trzymały. Lałem wtedy tylko Carbo (Easy Line) i później chyba potas.

Chciałem założyć temat w dziale "prezentacje" ale jak poprzeglądałem jakie niektórzy mają piękne baniaki to zwyczajnie się krępuje ;)

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Brązowe sadzonki cryptocoryny

Postautor: mimo12 » 17 maja 17, 20:08

Nie krępuj się. Jak Ci się tylko chce opisać baniak i foty pocykać, to dawaj! :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości