nowy zbiornik, brązowy nalot

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
klimek234
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 15 grudnia 16, 06:41

nowy zbiornik, brązowy nalot

Postautor: klimek234 » 10 stycznia 17, 20:00

Cześć
Ok 2 tyg temu założyłem moje pierwsze tej wielkości akwarium 240l. Oświetlenie 2x39W, podłoże NutriPlant przysypany żwirkiem kwarcowym. Zalałem zbiornik, odczekałem 48h i dolałem według instrukcji Esklarin Tropical i również zgodnie z instrukcją po kolejnych 48h dolałem pierwszą dawkę BactoActive. Wczoraj po 4 dniach zauważyłem brązowy nalot. Dziś on wygląda już tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Boje się kolejnych wydatków i strat w roślinach, które widać puszczają już nowe listki, pędy. Kupowanie na ślepo pasków do wody (nie wiem które ewentualnie byłyby potrzebne), które też nie mało kosztują też troszkę odstrasza. Może ktoś z was spotkał się już z podobną sytuacją i wie jak zadziałać by zdiagnozować problem i poprawić stan roślinek. Proszę o pomoc i radę.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: nowy zbiornik, brązowy nalot

Postautor: deXter » 11 stycznia 17, 12:16

Jak na moje to zwykła okrzemka normalna przy dojrzewaniu akwarium.
Jakoś bardzo bym się nie martwił, usuwaj mechanicznie i czekaj aż akwarium się ustabilizuje.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

klimek234
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 15 grudnia 16, 06:41

Re: nowy zbiornik, brązowy nalot

Postautor: klimek234 » 12 stycznia 17, 07:22

Dzięki za pomoc :)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości