Zielony Glon

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Arisa64
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 6 stycznia 17, 21:27

Zielony Glon

Postautor: Arisa64 » 6 stycznia 17, 22:05

Witajcie!

Od kilku lat posiadam akwarium. Dotychczas nie było praktycznie żadnych problemów, jednak ostatnio pojawił się jeden, ogromny związany z ciemnozielonym glonem. Ów glon obrasta dosłownie wszystko- podłoże, rośliny, szklane ściany akwarium. Dosłownie 3 tygodnie po wymyciu wszystko jest już zarośnięte, praktycznie nie widać co w środku się znajduje. Dotychczas zastosowałam 2 środki, polecone przez akwarystę w sklepie- pierwszy z firmuy Tropical, drugi BLUE ichtio z ZOOLEK. Oba niestety nie przyniosły żadnego rezultatu.
wyczytałam również, że można kupić ślimaki akwariowe- Military Helmet czy zwykłe Ampularie. Tak jak MH jakoś na początku sobie rodziły, tak Ampularie leżą zwinięte i w sumie... tyle. Dotychczas przez te glony wyginęły glonojady, natomiast nie zauważyłam, by wpłynęły jakoś na rybki będące w akwarium.

Nie jestem jakimś znawcą, akwarystykę traktuję bardziej jako dodatkowe hobby. Dlatego proszę Was o poradę w tej kwestii.

Pozdrawiam gorąco!

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zielony Glon

Postautor: barttsw » 6 stycznia 17, 22:06

możesz dac zdjecie

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zielony Glon

Postautor: Hunter » 6 stycznia 17, 23:19

Witaj,
napisz coś więcej na temat swojego akwarium: viewtopic.php?f=10&t=32851
No i koniecznie wstaw jakieś wyraźne zdjęcia.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości