Echinodorus osiris

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Baj_tek
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 lipca 04, 21:34
Lokalizacja: Z Siedlec

Echinodorus osiris

Postautor: Baj_tek » 19 lipca 04, 21:53

Mam żabienice ozyrysa no i nie wiem czy ona prawidłowo rośnie jeden z jej lisci zrobił się lekko czerwony no i pofaudowany.Tylko jeden liść tak wygląda inne są mniejsze no i zielone. Czy ta żabienica mi gnije? jesli tak to co może być tego przyczyną ? Mam dobre oświetlenie.
Pozdrawiam serdecznie Bartek !

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Echinodorus osiris

Postautor: suncho » 20 lipca 04, 20:11

Żabienica Ozyrysa inaczej żabienica czerwona jak sam widzisz sama nazwa mówi ,że te czerwone liście to jej naturalny kolor i pofałdowane też mają być :mrgreen: .Wszystko w normie :D Ale powiedz jeszcze czy nawozisz rośliny CO2 i dajesz im jakies nawozy w tabletkach lub płynie??To bardzo ważne,samo oświetlenie to zamało dla prawidłowego rozwoju roślin.

Awatar użytkownika
Baj_tek
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 lipca 04, 21:34
Lokalizacja: Z Siedlec

Re: Echinodorus osiris

Postautor: Baj_tek » 20 lipca 04, 21:06

No wiec od niedawna zaczelem nawozenie roslin Nawozem Aqua Plant firym tropical(chyba tak sie nazwe towaru pisze nie pamietam) Dzisiaj zrobiłem sobie bimbrownie no i bmbelki leca wporzo.No właściwie to nie wiedzialem że ona taka ma być. Innych dolegliwosci nie widze oprucz tego ze ona ma taka byc....:D
Pozdrawiam serdecznie Bartek !

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Echinodorus osiris

Postautor: tomeek7 » 23 lipca 04, 16:28

ja ma za to zabienice sercolistna i na dwoch mniejszych lisciach pojawiaja sie czarne kropki jest ich dosyc sporo i wygladaja naturalnie, czy jest to jakas choroba, sam nie wiem, na kilku rodzajach zabienic widzialem takie kropki tylko nie wiem czy akurat na sercolistnej. POMOZECIE?
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości