Niedobory u roślin po leczeniu ospy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
rafalwisla
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwietnia 16, 08:22

Niedobory u roślin po leczeniu ospy

Postautor: rafalwisla » 23 kwietnia 16, 21:39

Witam
Ostatnio walczyłem z ospą preparatem costaforte i z racji tego ze musialem wylaczyc oswietlenie(wg zalecen na opakowaniu) troche podupadly mi rosliny. Nie podawalem rowniez nawozów. Jedynie co2 bylo z racji na utrzymanie ph na stalym poziomie. Powoli wychodze na prostą z chorobą i chcialbym podratować rosliny.
Parametry wody:
ph 7
kh 9
gh 16
Przed leczeniem mialem takie pozostale parametry:
No2 0
no3 15-20
po4 1-1,5
fe 025-0,5
k 20-25
mg ok 20
ca ok 100
Pomiary aktualne po zakonczeniu leczenia:
no2 0,05
no3 5-10
po4 0,5
fe 0,1
k 15
ca i mg bez zmian

Nawoziłem solami rozrabianymi w wodzie ro: kno3, k2so4, k2po4 i mikro csm+b wg kalkulatora i bylo ok. Co2 z butli ok 1,2b/s. Oswietlenie t8 15W i t5 24W. Akwarium 54l.

Prosze o pomoc w identyfikacji niedoborów

Ostatnie zdjecie to czarne, brazowe plamy na microzorium. Nie bylo tego przedtem.

I jeszcze jedno pytanie na przyszłość czy podczas leczenia chorób np ospy trzeba wyłączyć oswietlenie na czas leczenia i zaprzestać podawania nawozów?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
plama na kryptokorynie
Obrazek
Zielone kropki i chyba nitki/włoski na lisciach
Obrazek
Plamy na microzorium
Obrazek

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości