Identyfikacja niedoborów

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Identyfikacja niedoborów

Postautor: michal_77 » 24 lutego 16, 00:19

Proszę o pomoc w identyfikacji niedoborów na podstawie fotek

1. hygrophila polysperma
- dziury w dolnych liści, ubytki na krawędziach
- przebarwienia na liściach środkowych
Obrazek Obrazek

2. hygrophila corymbosa
- zdeformowane, poskręcane liście, raczej górne
Obrazek Obrazek

Dodam tylko, że obie rośliny trafiły do mnie jakieś 4 tygodnie temu z akwarium LT - być może zmiana "klimatu" też ma na nie wpływ.

Macie jakieś pomysły?

aktualne parametry wody
NO3=15
PO4=1,5
Fe=0,2
pH=6,5
KH=2,5

Nawożę nawozami Blueline od Huntera
woda RO + mineralizator PGHM w dawce 50% większej od zalecanej (a KH i tak niskie...)
świetlówki T5 0,6w/l przez 8h dziennie
CO2 z butli

Mam wrażenie, że przyswajanie azotu i fosforu jest jakby zblokowane, w tym tygodniu uzupełniłem tylko fosfor po podmianie aby proporcja do azotu była prawidłowa. Od tego tygodnia odstawiłem nawet makro, daję tylko codziennie 1xżelazo i 1xmikro. Zbiornik 102l - czyli ~80-85l netto.

Ogólnie rośliny mają się nie najgorzej, ale przyrosty mają trochę słabe - rotala indica po przycięciu bardzo słabo odbija, limnophila aromatica rośnie bardzo powoli. Ciągle walczę z zielonymi nitkami (stąd odstawienie makro i ewentualnie korekta stosunku N:P fosforem po podmianie).

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości