Gałęzatka kulista

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Gałęzatka kulista

Postautor: Alina_33 » 17 maja 15, 23:03

Interesuje mnie to, czy jeśli rozerwę kulkę gałęzatki na dwie części, to czy one uformują się potem w dwie mniejsze kulki? Wiem, że mogę ją rozcinać, przymocowywać do korzeni i takie tam, ale ja po prostu chciałabym więcej kulek :P

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Greek » 18 maja 15, 05:37

Tak, właśnie w ten sposób się ją rozmnaża ;) Po jakimś czasie kawałki zrobią się znowu kuliste, tylko ona rośnie raczej wolno :)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Kaef'son » 18 maja 15, 12:45

Nie zrobią się kuliste, jak chcesz więcej kulistych to musisz kupić. No chyba, że masz zbiornik z prądem wody i oświetleniem aby cały czas mieszał gałęzatką, wtedy uformują się w kulkę.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Alina_33 » 18 maja 15, 19:01

Poszłam na łatwiznę i dokupiłam jeszcze 3 kulki... :P Nie są aż takie drogie.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Alina_33 » 24 maja 15, 20:02

Planuję zacząć podawać carbo, czy to zabije moje gałęzatki?

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: deXter » 25 maja 15, 13:29

Może przecież gałęzatka to glon.
Carbo podobnie też działa na nurzańce :)

Oczywiście mowa tu o większych stężeniach czytaj opis z butelki akwarium średnio/mocno zarośnięte roślinami.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Alina_33 » 25 maja 15, 14:04

Najwyżej przeniosę gałęzatkę do jakiegoś słoika a jak wybiję glony, to ją oddam. Na nurzańcu aż tak mi nie zależy, zależy mi na podobnych roślinach, ale nie muszą to być akurat nurzańce. Ciągle szukam jakiejś trawki podobnej do nurzańca, ale nadwódka w całości mi wypadła, po prostu jej nie ma, nurzaniec zdycha, Sagittarię mam od paru dni, a już żółkną jej liście. Coś mi nie po drodze z trawką.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: deXter » 25 maja 15, 14:48

Czas nawozić ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Gałęzatka kulista

Postautor: Alina_33 » 25 maja 15, 15:57

Ano, toteż zakupy zrobiłam, tylko czekam na listonosza. Myślę, że carbo będę dawała mało, tylko żeby trochę wspomóc usuwanie glonów. Micro i Macro będę dawała na początku według zaleceń, a potem to wiadomo, każde akwa jest inne, więc i dawkowanie trzeba będzie dostosować do potrzeb. Już samo światło trochę mi dało, przez ostatnie dwa dni moczarka urosła o 3 cm, widzę po jej odległości od powierzchni. Nawet nie wiedziałam, a ponoć T8 Oceanic Light od Narvy daje 8000K, to też już dobre światło dla roślin, choć wiadomo, Gro Lux (Sylvana) jest lepszy. Dobrze, że mi podpowiedzieliście to wyjęcie jednej rury z belki, bo ja się wychowałam na tych plastikowych pokrywach, a tam to albo wszystkie, albo żadna.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości