Co to za glon ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
akwaGór84
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwietnia 15, 11:39

Co to za glon ?

Postautor: akwaGór84 » 8 kwietnia 15, 12:28

Dane Zbiornika:

Poj. 112L panoramiczne
Oświetlenie 3x 18 watt ok.10 godz. dziennie
Podłoże zwirek kwarcowy
Nawożenie:Micro 2 nacisniecia pompki dziennie,Macro 4 nacisniecia pompki dziennie nawozy z akwarium net(Alllegro), do tego butla co2 1 bąbelek na sekundę w czasie oswietlenia na noc wyłączane przez elektrozawór
Podmiany wody raz w tygodniu 30%
Rośliny w baniaku to głownie orzechy,hydrocortyle i ludwigia repens.
Parametry:
No2-0
No3-5mg/l
Po4-0,3 mg/L

Moim problemem głownie są zaglonione liście zwłaszcza Ludwigii repens i hydrocortyli mianowicie scenariusz jest zawsze podobny glony pojawiaja sie i za jakiś czas roślinka obumiera,przeglądałem mnóstwo artykułow i pasuje mi to do okrzemek ale przeciez okrzemki to domena słabo oświetlonych zbiorników albo nowo założonych a mój baniak był zalany we wrzesniu ubiegłego roku,oświetlenie u mnie tez nie powinno powodowac okrzemek.Prosze o pomoc lub sugestie bo juz nie wiem co mam robić.Ponizej wstawiam linki do zdjęc;
http://ifotos.pl/zobacz/201504081_weeawae.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/201504081_weeaseh.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/201504081_weeasen.jpg

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Co to za glon ?

Postautor: Sance » 8 kwietnia 15, 14:04

Za dużo mikro i źle podawane nawozy.
Dawaj na przemian mikro i makro co drugi dzień.
Napisz co to za nawozy.
Rośliny bronią się same przed glonami więc coś jest nie tak z bilansem światło - nawozy - co2.

akwaGór84
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwietnia 15, 11:39

Re: Co to za glon ?

Postautor: akwaGór84 » 8 kwietnia 15, 16:47

Sance,Jeżeli chodzi o mikro to tak miałem podane przez producenta nawozu a nawozy to rozrobione z soli akwarium net przedaje na allegro takie coś,jezeli chodzi o ilosc tzn co drugi dzien ale musiałbym wtedy podwójną dawkę przynajmniej makro wlać,czy dobrze rozumuję?Aha i czy to rzeczywiscie są okrzemki ?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Co to za glon ?

Postautor: Sance » 8 kwietnia 15, 19:04

Sprawdź czy łatwo je usunąć z roślin. Spróbuj rozetrzeć między palcami. Okrzemki są twarde poczujesz między palcami jakby piasek - tylko takie porównanie mi się nasunęło.

sieran
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 1 lutego 15, 14:03
Lokalizacja: Wawa

Re: Co to za glon ?

Postautor: sieran » 9 kwietnia 15, 15:33

Podmień 50% wody i odstaw na razie micro... u Ciebie przy tak słabym świetle może nie trzeba podawać micro...

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości