carbo mikro makro jak podawać

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
mariusz80
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 23 lutego 15, 19:25
Lokalizacja: działdowo

carbo mikro makro jak podawać

Postautor: mariusz80 » 23 lutego 15, 19:43

Witam posiadam akwarium 126l bańka jest 4 dni po restarcie ,zastanawiam się jak podawać carbo mikro i makro (w płynach) w jakich ilościach o jakich porach dnia i co ile dni .Akwarium jest dość gęsto odsadzone obsady brak jako że zbiornik jest nie dojrzały oświetlenie moduł LED 20 szt co daje 50w filtr zewnętrzny JBL e901. PROSZĘ O PODPOWIE JESTEM ZIELONY W TEJ DZIEDZINIE morze dajcie jakieś przykłady nawożenia
126l

Czuczo
Ryba
Ryba
Posty: 126
Rejestracja: 4 lutego 15, 11:42
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: carbo mikro makro jak podawać

Postautor: Czuczo » 23 lutego 15, 19:57

Carbo możesz już podawać, na pojemniku powinno pisać w jakich ilościach. Przeważnie jest to 1ml na 50l wody, w zależności od ilości roślin zwiększasz lub zmniejszasz dawkę.
Ryby nie samą wodą żyją.

mariusz80
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 23 lutego 15, 19:25
Lokalizacja: działdowo

Re: carbo mikro makro jak podawać

Postautor: mariusz80 » 23 lutego 15, 20:06

ok a kiedy zacząć z mikro i makro i najgorzej w jakich ilościach i czy razem czy co któryś dzień na obu nawozach jest napisane jedno wciśnięcie na 100l wody codziennie podawać je razem jak wy to robicie :niewiem:
126l

mariusz80
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 23 lutego 15, 19:25
Lokalizacja: działdowo

Re: carbo mikro makro jak podawać

Postautor: mariusz80 » 23 lutego 15, 20:11

DZIŚ zauważyłem że kryptokorynie po restarcie zaczęły się rozpadać liście tak jakby się rozmiękały i rozpadały :zdziwko:
126l

sieran
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 1 lutego 15, 14:03
Lokalizacja: Wawa

Re: carbo mikro makro jak podawać

Postautor: sieran » 24 lutego 15, 22:34

Napisz co to za nawozy i ich skład... wtedy pewnie ktoś pomoże...

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: carbo mikro makro jak podawać

Postautor: Brajanero » 24 lutego 15, 22:50

Dodaj zdjęcia tej krypty .
Mikro najlepiej podawaj na noc ,macro kiedy chcesz .
Nawożenie zazwyczaj zaczyna się gdy zaobserwujesz chlorozę lub niedobory w inny sposób .
Na razie stosuj się do zaleceń producenta ,po 2 tyg zmniejszysz lub zwiększysz dawkę .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

kubek
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 6 lipca 14, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: carbo mikro makro jak podawać

Postautor: kubek » 25 lutego 15, 12:48

Kryptokoryny nie lubią przycinania korzeni - jeżeli jej coś przyciąłeś - odchoruje trochę a potem odbije. Miałem tak już kilka razy, czasem nawet wszystkie liście marnieją, a po jakimś czasie zobaczysz nowe.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości