Nitkowate glony

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
andre292
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 czerwca 14, 09:49

Nitkowate glony

Postautor: andre292 » 11 grudnia 14, 11:46

Witam mam problem z nitkowatymi glonami oblegaja mi akwarium jak z nimi sobie radzic? Moje akwa 200l jbl manado+jbl aquabasis, filtr hw-302 zewnetrzny , dozuje macro i Co2 od Huntera tak jak radzil. Lecz nie wiem kiedy dozowac micro? akwarium ma kolo pol roku juz jezeli chodzi o mieszkancow to sa tylko 4 skalary. oswietlenie 100w. co tydzien podmieniam 25% wody i usuwam te okropne nitkowate glony recznie. Ale po tygodniu znow sie pojawiaja

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Nitkowate glony

Postautor: Sance » 11 grudnia 14, 19:09

Ile dozujesz macro? Nitkowce pojawiają się zazwyczaj przy wysokim poziomie PO4, mierzyłeś to ostatnio?
Przydało by się jeszcze jakieś zdjęcie i reszta dany wg wzoru w regulaminie.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nitkowate glony

Postautor: Hunter » 11 grudnia 14, 21:02

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=32851

Zdjęcia glonów i akwarium przydatne będą. Mamy różne nitki, a przyczyny ich powstawania też są różne ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
davidvilla
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 768
Rejestracja: 28 stycznia 14, 22:20
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Nitkowate glony

Postautor: davidvilla » 12 grudnia 14, 08:09

Spirogyry albo krasnale. Jeśli spirogyry to ciężka sparawa. Niby Algin Pond pomaga ale nie zawsze. Po za tym Algin pond jest szkodliwy dla skorupiaków Niewiele też przy nich pomaga zaciemnienie.
Visca El Barca! Més que un club!

andre292
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 czerwca 14, 09:49

Re: Nitkowate glony

Postautor: andre292 » 15 grudnia 14, 12:22

1.standardowe 200l wiek 5 miesiecy
2.świetlowki t8 2x36 Radium NL 840 white, 2x18 OSRAM cool white 865, czas swiecenia 8h, nie narazone na swiatlo sloneczne
3.JBL aquabasis Plus~3cm JBL Manado ~5cm na srodku żwir akwarystyczny frakcja 1-8mm
4. Nawożenie nawozy blue-line w plynie Macro 0,5ml i Carbo 1ml codziennie micro nie wiem kiedy zaczac dozowac
5. temp-25; KH 8"d;GH>7"d;pH 7,6; NO3 5 mg/l; no i niestety na tym sie koncyz poniewaz mam tylko prosty test paskowy musze sie doopatrzyc w reszte.
6.na zdjeciach mam nadzieje ze wszystko widac
7. 4 skalary
8.HW-302 1000l/h , gabka, keramzyt,gabka
9.Wode podmieniam raz w tygodniu 25%, usuwanie reczne tych glonow nitkowatych, filtra nie czyscilem od tych 5 miesiecy, przycinam sporadycznie , pokarm 5 razy w niewielkiej ilosci
10.Ogolnie problem sie zaczal jakis miesiac temu zaczely sie pojawiac nitkowate glony na roslinach ale ilosci byly niewielkie raz w tygodniu usunelem recznie i bylo czysto, teraz juz jest znaczna ilosc wrecz niepokojaca plus na trawie tej dlugiej z tylu pojawiaja sie na lisciach taki meszek jak gabka prawie w takiej konsystencji ciezko je usuwac z tych lisci jest tego coraz wiecej. zalaczam zdjecia z slabego aparatu niestety ale mam nadzieje ze beda widoczne rosliny i glony.

http://www.iv.pl/images/54612464192716103201.jpg
http://www.iv.pl/images/88208650623235976319.jpg
http://www.iv.pl/images/03932515401304843043.jpg

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nitkowate glony

Postautor: Hunter » 15 grudnia 14, 15:01

andre292 pisze:4. Nawożenie nawozy blue-line w plynie Macro 0,5ml i Carbo 1ml codziennie micro nie wiem kiedy zaczac dozowac

Takie nawożenie na wannę wody nic nie da. Masz zestaw MINI, że nawozisz na ml, a nie na dozowniki?
Zacznij od dwóch naciśnięć dozownika, lub 2,6ml nawozu Macro codziennie.
Carbo 4 naciśnięcia, lub 5,2ml codziennie.
Micro codziennie 1 naciśnięcie dozownika, lub 1,3 ml.

Postaraj się o lepsze zdjęcia lub sam zidentyfikuj glon, bo ja kompletnie nic na tych zdjęciach nie widzę... ;/
http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... arium.html
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

andre292
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 czerwca 14, 09:49

Re: Nitkowate glony

Postautor: andre292 » 15 grudnia 14, 17:07

ok. wiec sa to krotkie zielenice nitkowate i pedzelkowate,Rhizoclonium nitkowate,Spirogyra. Te glony sa w moim akwarium. Zwieksze dawkowanie. jak dorwe lepszy aparat podesle lepsze fotki.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości