Aponogeton madagascarensis,ulvaceus

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Rulez
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 czerwca 04, 20:11

Aponogeton madagascarensis,ulvaceus

Postautor: Rulez » 16 czerwca 04, 20:21

mam pytanie do osób, które hoduja w swoich akwariach Aponogeton. Konkretnie chodzi mi o A.madagascarensis i A.ulvaceus. Jakie są warunki uprawy tej rosliny a takze co potzrebuje do wzrostu. Może ktos podzielił by sie sukcesami lub porażkami w hodowli tej rośliny. Kazde odpowiedzi mile widziane. czy mógłbym hodowac ja z innymi roślinami i paletkami.Dodam,ze rośliny to żabienice i cryptocoryny i lotosy
:niewiem:

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Aponogeton madagascarensis,ulvaceus

Postautor: suncho » 11 lipca 04, 17:12

Witam
Po pierwsze Aponogeton ulvaceus potrzebujegrubej, conajmniej 10-cio centymetrowej warstwy Zyznego podłoza.Najlepiej zastosować podkład dla roślin i dodatkowo wsadzić bezpośrednio pod bulwę tabletkę nawozową np.Tetra Crypto korzystnie jest posadzic go w pobliżu wylotu wody z filtra,dobrze bowiem rośnie w lekkim prądzie.Ponadto musi mieć bardzo silne oświetlenie a woda powinna mieć temp. ok 24-26^C pH 6,0-7,5 miękka do średnio twardej do 12^n oczywiście naworzenie CO2.

Aponogeton madagascarinesis potrzebuje grubą warstwe podłoża BEZ DOMIESZEK WAPNIA!!.Bardzo korzystny dodatak laterytu.Oświetlenie umiarkowane.Tak samo jak Ulvacetus dobrze rośnie w pobliżu filtra.Woda BARDZO MIÊKKA do 4^n ph 5,0-7,2 temperatura nie może przekraczać 25^C zimą wskazane jest przejściowe obniżenie do 15^C.Wymaga bezwzględnie świerzej wody(cotygodniowa podmiana1/4 ;1/5)Standardowo CO2 oraz płynne odżywki np Aqua gainer.Jesienią gatunek ten może tracić liście a nawet przymierać ,jest to normalne.

Jak widzisz te dwa gatunki nieco się od siebie różnią i wymagają trochę innych warunków ,więc nie polecam trzymania ich razem.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości