Glony nitkowe

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
pajka89
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 12 września 10, 20:43

Re: Glony nitkowe

Postautor: pajka89 » 17 stycznia 11, 21:39

czyli taka lampa nie zdaje egzaminu??

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Glony nitkowe

Postautor: polak.krk » 17 stycznia 11, 22:35

Zdaje egzamin ale wyjawia wode strasznie i dlatego nie jest polecana, niektorzy ja stosuja ale np. tylko 2-3 godziny dziennie.

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Glony nitkowe

Postautor: Plewek01 » 18 stycznia 11, 10:46

polak.krk, to jaki sens dawać co2 i jednocześnie napowietrzać? To już lepiej nie robić ani tego ani tego.

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Glony nitkowe

Postautor: veetak » 18 stycznia 11, 11:14

UV bez sensu
napowietrzanie bez sensu
CO2 24 godziny bez sensu...

CO2 podawaj równo ze światłem - można skończyć 2 h wcześniej. Zmniejsz oświetlenie o 2/3 (np. rogatek, limnobium na powierzchnię) dopóki glony nie znikną, a swoją drogą wywalej je ręcznie. Jak możesz to wpuść większe stado głodnych amanek. Z nawożeniem przystopuj. Zrób podmianę 1/2. Przedłuż naświetlanie po kuracji do 12 h.

To tylko propozycja (ja bym tak zrobił).
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Glony nitkowe

Postautor: Plewek01 » 18 stycznia 11, 12:20

A dlaczego zmniejszać oświetlenie i nawożenie makro. Osłabi to rośliny a to one pomagają nam docelowo wygrać z glonami a nie amanki :) . Poza tym nitki wystepują przy nadmiarze mikro.

pajka89
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 12 września 10, 20:43

Re: Glony nitkowe

Postautor: pajka89 » 18 stycznia 11, 14:51

właśnie miałem zamiar kupić lampę i używać jej np w jeden dzień tygodnia... jak mi doradzacie?? z glonami to ja walczę już dość długo:(( wczoraj jak robiłem podmianę starałem się przycinać zainfekowane roślinki. Dziś zauważyłem zmianę na lepsze:) wydaje mi się że trochę ustępuje...:)jutro znów postaram się podmienić wodę... co2 podaje tylko jak świeci się światło-8 godzin dziennie. Czas naświetlania zmniejszyłem z 10 godzin. Podaję makro co dziennie... mam krewetki blue pearl ale nie interesują je nitki... :(

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Glony nitkowe

Postautor: Plewek01 » 18 stycznia 11, 16:14

pajka89 pisze:się przycinać zainfekowane roślinki. Dziś zauważyłem zmianę na lepsze:) wydaje mi się że trochę ustępuje...:)jutro znów postaram się podmienić wodę... co2 podaje tylko jak świeci się światło-8 godzin dziennie. Czas naświetlania zmniejszyłem z 10 godzin.

:ok:
pajka89 pisze: mam krewetki blue pearl ale nie interesują je nitki...

Tu raczej Amano były by zainteresowane jak pisałveetak,

pajka89
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 12 września 10, 20:43

Re: Glony nitkowe

Postautor: pajka89 » 18 stycznia 11, 16:30

niestety w mojej miejscowości nie ma dostępnych krewetek... tym bardziej amano:((( taka malutka mieścina...

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Glony nitkowe

Postautor: veetak » 18 stycznia 11, 19:07

Plewek01 pisze:A dlaczego zmniejszać oświetlenie i nawożenie makro. Osłabi to rośliny a to one pomagają nam docelowo wygrać z glonami a nie amanki

To moja propozycja, żeby zachwiać dominację glonów i wygłodzić akwarium. Rośliny wytrzymują dość długo hamując swój wzrost co prawda, ale glony siadają całkiem.
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

pajka89
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 12 września 10, 20:43

Re: Glony nitkowe

Postautor: pajka89 » 18 stycznia 11, 22:04

zobaczymy co jutro się będzie działo:)

[ Dodano: 20 Styczeń 11, 16:29 ]
po kolejnej podmianie wody nitki powoli się cofają:) takie odnoszę wrażenie... jutro podmienię kolejne 5 litrów:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości