Podział gałęzatki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
sg1
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 10 stycznia 11, 02:25
Lokalizacja: Radom

Podział gałęzatki

Postautor: sg1 » 10 stycznia 11, 02:41

Witam.

Podzieliłem gałęzatkę na kilka części(chcę ją rozmnożyć) i wolałbym,żeby wszystkie części po rozrośnięciu były kuliste.W związku z tym mam takie pytanie:
Trzeba je przyciąć do kształtu kuli,czy same się uformują?

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział gałęzatki

Postautor: veetak » 12 stycznia 11, 11:42

Tak się składa w kulkę tylko na Syberii na zimę, w akwarium rośnie trochę jak jałowiec sawina - stożki pod skosem w górę.
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

manka
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 26 października 10, 10:10
Lokalizacja: torun

Re: Podział gałęzatki

Postautor: manka » 12 stycznia 11, 11:55

wczoraj się właśnie dowiedziałam że podobno one rosną na okrągło bo są wkładane do okrągłych pojemników i oświetlane z każdej strona na raz, a w akwa to one po podzieleniu są jak trawnik płaskie, przynajmniej u mnie tak jest i całkiem mi się to podoba

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział gałęzatki

Postautor: veetak » 12 stycznia 11, 12:14

Raczej są to ruchy pływowe naturalnych zbiorników. Nikt tego nie uprawia pod kątem akwarystyki w kulkach!
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

manka
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 26 października 10, 10:10
Lokalizacja: torun

Re: Podział gałęzatki

Postautor: manka » 12 stycznia 11, 13:04

moze i nie uprawia, przeczytałam gdzieś i nie upieram się że tak jest naprawdę :/
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 11, 18:05 przez manka, łącznie zmieniany 1 raz.

robertbialystok
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwietnia 10, 12:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Podział gałęzatki

Postautor: robertbialystok » 15 stycznia 11, 09:51

A czy wasze gałązatki po przycieńciu i uformowaniu na dywanik to one tez tak szybko się brudzą. I jak je czyścic

manka
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 26 października 10, 10:10
Lokalizacja: torun

Re: Podział gałęzatki

Postautor: manka » 15 stycznia 11, 10:21

w jakim sensie brudzą? jeżeli chodzi o lekkie podsypanie piaskiem, to tak trochę się podsypują ale jakoś mi to nie przeszkadza

sg1
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 10 stycznia 11, 02:25
Lokalizacja: Radom

Re: Podział gałęzatki

Postautor: sg1 » 15 stycznia 11, 11:28

Na pewno-jak to na dnie osiadają na nich odchody,resztki pokarmu itp.,a czyścić można delikatnie odmulaczem,zbierając to co na niej osiadło.Jak to nie pomoże,a masz mały trawniczek to możesz co jakiś czas przepłukać.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości