Nawóz pod żwir

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Nawóz pod żwir

Postautor: Spaiky » 13 czerwca 04, 13:54

W jakim czasie jest zużywany nawóz w granulkach Tetry, który się daje pod żwir? Jak go później uzupełnić i czy granulki zostają? Może się rozkładają? Przeszedłem całą Częstochowę i są dostępne tylko podłożę Sera i Tetra. Przy czym Tetra sprowadzą mi na zamówienie. Daltego pytam bo sprzedawca nie bardzo wiedział co i jak. Sera wystarcza na 4-6 tygodni i później trzeba nawozić tabletkami. Strasznie drogo jak na tak krótki okres działania. Prosiłbym o wszelkie info z tym związane. W szczególności czy w ogóle się opłaca montować nakie podłoże skoro nie będę miał raczej bardzo wymagających roślin, ale zależy mi na ich ślicznym wyglądzie. Dodam, że póki co CO2 podawać nie zamierzam.

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawóz pod żwir

Postautor: suncho » 17 czerwca 04, 12:26

Nie należy brać sobie tak dosłownie tego co podaje producent gdyż z doświadczenia wiem, że jest to mocno przesadzone.W rzeczywistości nawozy starczają na dłuższy okres czasu , tak samo z dawkowaniem(piszą że potrzeba więcej niż w rzeczywistości)Osobiście polecałbym stosować tetraPlant Crypto(w tabletkach)razem ze zwykłą odżywką żelazową Tropicala w Dawkach o połowe mniejszych niż podaje producent.wiem co mówie bo robię tak osobiście i efekt jest zdumiewający - roślinki rosną jak na drożdrzach są ładnie wybarwione i nie mają żółkniejących liści. :ok:

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości