GLONY - nieiwm jakie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
trax2005
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 5 marca 05, 16:49
Lokalizacja: Tarnobrzeg

GLONY - nieiwm jakie

Postautor: trax2005 » 30 marca 05, 21:49

Witam zauwazylem na roslinkach ze na brzegu blaszek jest pokryty chyba glonam liscie w tym miejscu sa czarne niewiem co to jest. Pouzcie zidentyfikować. Jakeis sugestie :zly: :niewiem:

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GLONY - nieiwm jakie

Postautor: AnUBiS » 30 marca 05, 21:55

hmm... nie znam sie za bardzo... mialem cos podobnego... nie wiem czy to nie bylo spowodowane znacznym nadmiarem swiatla... :?
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: GLONY - nieiwm jakie

Postautor: atusia » 31 marca 05, 17:28

Może to glony pędzelkowate...czarne długaśne badziewie...z pewnością nadmiar oświetlenia.
Posadź szybko rosnące roślinki lub jeśli rozmiar zbiorniczka na to pozwoli (min.80l ) wpuść dwie kosiarki...i problem z głowy :)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: GLONY - nieiwm jakie

Postautor: Izka:-) » 31 marca 05, 18:24

A może to glony nitkowe? Rosną gdy akwa jest źle oświetlane lub nie zachowuje się odpowiedniej czystości w akwa. Tak jak napisała atusia jeśli masz akwa w wystarczających rozmiarach to kup kosiarki, to powinno pomóc.

Awatar użytkownika
trax2005
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 5 marca 05, 16:49
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: GLONY - nieiwm jakie

Postautor: trax2005 » 31 marca 05, 20:52

a wienc tak mam jedną kosiarke , glonojada syjamskiego i jeden glonojad (zbrojnik?[te popularny) i mam jeszcze 1 otosek

a pozatym 3 molinezje 2 mieczyki 2 gurami w tym akwa w tej chwili!
Glony pedzelkowate mialem niebardzo mi to wyglonda na to lscie są z brzegu czarne tak jakby przypalane, a nicienie i innet to raczej nie wykluczam. n ainnych roslinkach jest lekkie owlosienie ale to są glony z wczesniej jak mialem lipne warunki w akwa.

pyt 2> >>>>
ps. mialem bimbrownie ale po 2 dniach przestala puszczac gaz tylko jak ją wstrząslem to szło !

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości