Tanie Co2 w aerozolu z allegro- moje uwagi.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
NUTI
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 04, 17:18
Lokalizacja: Śląsk

Tanie Co2 w aerozolu z allegro- moje uwagi.

Postautor: NUTI » 24 marca 05, 13:59

Witam

Zakupiłem na allegro ostatni hit do roślin, Co2 w aerozolu 1000ml, wg opisu powinno starczyć na 3 miesiące, napełniając dzwon 2 x dziennie. Wszystko jest OK ale !!!, stosowałem dzwon, elegancko przez dwa dni, po czym 2/3 dzwona nie rozpuszcza sie, uznałem to za dostanie sie powietrza z węrzyka, uszczelniłem końcówke "spraya" itp. i problem sie powtarzał. Założyłem membrane TETRY z goretexem, pieknie się rzopuszczało Co2 ale do dwóch dni, po czym zostawało ok 2cm powietrza które sie nie rozpuści przez GORE. Ale myśle sobie ze to coś nie tak, założyłem moją starą poczicwa butle Co2 ( gasnica ) i przez ok 3 dni rozpuszczało sie ok 99% gazu i w dzwonie i w membranie.
WNIOSEK, lepiej stosowac gasnice Co2, niż tanie aerozole, gdyż nie są one jakościowo dobre, poniewaz nie zawierają czystego Co2, co wyszło w moich licznych testach.
Jeżlei ktoś ma podobne spostrzeżenia prosze o komentarz.

Pozdro

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie Co2 w aerozolu z allegro- moje uwagi.

Postautor: Elmo » 25 marca 05, 16:22

W pełni się z tobą zgadzam.... powiem że irytuje mnie to żę muszę co 2 dni wkładać ręke do zbiornika poto aby odpowietrzyć dyfuzor..

Pozdrawiam Elmo

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości