rozpuszczające się kryptokoryny

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Vieniec
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 12 grudnia 04, 23:44
Lokalizacja: Łódź

rozpuszczające się kryptokoryny

Postautor: Vieniec » 21 marca 05, 15:25

Witam!

Mam zbiornik 40l na parametrach pH 7.0, kH 6, gH 11, CO2 ~ 20 mg/l, swiatła ok 0,4W/l. Nawożenie TetraPlantaMin i Ferro-Aktiv Tropicala.
Ostatnio mam poważny problem ze wszystkimi kryptokorynami w zbiorniku (balansy, aponogetofilne, żebrowe, lucensy).

Wszystkie bez wyjątku marnują się w bardzo szybkim tempie, co dziennie gnije (zaczyna się od czubka bądź na krawędziach blaszek) conajmniej jeden liść, pozostaje z niego tylko 'ścierwo' :). Nigdy nie miałem problemów z hodowlą tych roślin, problem pojawił sie niedawno, ale martwi mnie ponieważ nie wiem co jest grane.

Thx z góry za pomoc!:)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: rozpuszczające się kryptokoryny

Postautor: ciosek » 21 marca 05, 18:14

Możliwe że to choroba zwartek, występuje przy nagłych zmianach parametrów wody (takze przy wprowadzaniu do akwarium moze cos takiego wystapic) z czasem zwartki sie aklimatyzują i jest cacy, a możliwe że masz podłoże niezbyt, bo zwartki z reguły lubią podłoże "stare".

Vieniec
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 12 grudnia 04, 23:44
Lokalizacja: Łódź

Re: rozpuszczające się kryptokoryny

Postautor: Vieniec » 21 marca 05, 18:22

W takim razie jakie nawozu użyć do podłoża? Tetra Crypto? :)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: rozpuszczające się kryptokoryny

Postautor: ciosek » 21 marca 05, 18:26

podobno jest dobry, niestety nie wiem jak jest bo go nie stosuje, ale mozesz spróbować.
(ja chyba tez zainwestuje bo mam mały gąszczyk cryptocoryne walkeri)

Vieniec
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 12 grudnia 04, 23:44
Lokalizacja: Łódź

Re: rozpuszczające się kryptokoryny

Postautor: Vieniec » 21 marca 05, 19:31

Okej. Kupie Crypto... :)

Thx again.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: rozpuszczające się kryptokoryny

Postautor: Dave » 21 marca 05, 21:10

Dobre do uzyskania starego, zyznego podloza sa tez gliniane kulki 7 balls.

(ja chyba tez zainwestuje bo mam mały gąszczyk cryptocoryne walkeri)


Polecam Ci rozlozysty trawnik Cryptocoryne wendti. Ladnie wyglada, gdy rosliny dojrzeja i ich ogonki zrobia sie bardzo ciemno zielone.

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozpuszczające się kryptokoryny

Postautor: Aquagirl » 28 marca 05, 13:39

skoro juz o kryptokorynach i ich pielegnajcji to mam pytanie:

chce przerzucic czesc kryptokoryny do wiekszego akwa bo juz zaslania swiatlo w malym. jak rozdzielic liscie zeby roslina nie zmarniala? logicznie-wieksze liscie sa w srodku pedu, a mniejsze, ktore maja zostac w malym akwa sa naokolo, nie przylegaja scisle bo wyrosly spod zwiru...

z gory dzieki!

8)
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości