Rośliny do akwarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
akwarysta112
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 29 sierpnia 09, 17:28

Rośliny do akwarium

Postautor: akwarysta112 » 14 marca 10, 17:15

Witam.W związku z tym ,że chcialbym skierować moje akwarium w strone rośłinnego,chcialbym to zrobić przed świętami wielkanocnym.Mam kilka pytań.
1.Jakiej minimalnej ilośći swiatła potrzebują następujące rośliny,żeby rosly dość szybko i gęsto??:
-blyxa japonica
-rotala rotundifolia
-rotala green
-heteranthera zosterifolia
-ludwiga repens
-Glossostigma elatinoides
-hemianthus micranthemoides
-althernanthera reinecki
-Micranthemum umbrosum
2.Jakie nawożenia mam zastosować??Myślalem na początego o PG classic??Stosuje co2 z bimrowni.
3.Czy jako podloże może być ziemia ogrodowa??(mam już w tym jakieś doswiadczenie ale tylko przy roślinach mało wymagajacych)??
4.Czy może zainwestować w podloże AquaSubstrate II??

Moje akwarium to 112l proste(80X35X40).Oświetlenie to 2X18W T8+13W T5 +cala pokrywa wyklejona folią lustrzaną .Ile jeszcze mam do tego dolożyć ośwetlenia by bylo wystarczająco dla akwarium roślinego(dla wyżej wymienionych roślin)??
_________________
Nie stosuje chemii w akwa...ziemia mi to wynagradza

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości