Zestaw do Co2

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Zestaw do Co2

Postautor: Elmo » 8 czerwca 04, 20:48

Witam :)

Dziś dostałem zestaw Tetry "Co2 Optimat" 8) :lol: jeszcze nie uruchomiłem bo dzis juz nie mam czasu, mam tylko małe pytanka :

Czy stosowaliście coś takiego ????
Jak to się sprawdza w praktyce ???
Na ile może starczyć tak butla 650ml ?????

Pozdrawiam Artur :)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw do Co2

Postautor: Idzikowski » 8 czerwca 04, 20:54

Ja stosowałem przed długi dość czas w różnych akwariach...

W praktyce sprawdza się dobrze i jest wydajne. Nie powiem na ile starcza, ale mi taka butla starczyła w akwa 60 litrów na jakieś 1-2 miesiące codziennego podawania w akwa z duuuzą ilością roślinek.

Potem do zestawu kupowałem butlę Filtusa która kosztuje mniej a ma pojemność 1000ml więc jest dużo bardziej opłacalna.

Ogólnie mówiąc do mniejszych akwa >100 litrów zestaw taki sie sprawdza i działa super przynajmniej u mnie tak było, ale już w 200 litrów sobie nie radzi i trzeba mieć takie 2 jednak przy wiekszym akwa to już butla wysoko ciśnieniowa jest wydajna i starcza na hen hen czasu.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Zestaw do Co2

Postautor: Aigel » 10 czerwca 04, 09:54

Tak jak pisze Idzik, ja w mniejszym zbiorniku tez mialet ten zestaw i bylo ok. Nie zgodze sie co do tego ze filtrus na dluzej starcza, butla jest wieksza, ale gazu jest mniej wiecej tyle samo. Ja dokupywalem orginalne tetrowskie wklady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw do Co2

Postautor: Elmo » 10 czerwca 04, 12:04

Cześć :)

Jak się skonczy kupię FIltusa i zobaczę , sam ocenię :lol: , w sumie jak mi ta tetry starczy na ok 1,5 mies , to i tak się opłaca kupic tą butle tetry ( u mnie kosztuje 22 zł - 650ml ) bo po kilku dniach uzywania (dokladnie 3 ) efekty juz są i to bardzo widoczne , ph znacznie nie skoczyło , a nawet ustawiło się bliżej optymalnych parametrów (jak dla moich ryb) .

Pozdrawiam :)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw do Co2

Postautor: Idzikowski » 10 czerwca 04, 15:20

heh...zupełnie jak w reklamie proszku do prania......... SKORO KOSZTUJE TYLE SAMO TO PO CO PRZEPŁACAÆ :mrgreen:

Po ile płaciłeś za butle tetry???

Ps. o dziwo w mojej było więcej bo starczała na dłużej :mrgreen:

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości