Rośliny-dodatek czy coś więcej??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Adamusg
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 05, 16:01
Lokalizacja: Chełmno

Rośliny-dodatek czy coś więcej??

Postautor: Adamusg » 17 marca 05, 18:11

[shadow=yellow][/shadow][glow=cyan][/glow]Jeżeli już masz kupiony zbiornik o jakim marzyłeś stajesz przed kolejnym dylematem. Musisz zdecydowac sie na rodzaj zakładanego akwarium a co za tym idzie obsadę ryb i roślin. I tutaj masz kolejny problem , bo jezeli z zakupem ciekawych ryb nie ma "wielkiego" problemu to zakup pieknych i naprawdę ciekawych roślin to już nie lada sztuka. Konia z rzędem temu kto zakupi takie rośliny jakie sobie zaplanował, a uzyskanie informacji co do właściwej nazwy i wymogów danej rośliny graniczy niemal z cudem. W zasadzie w kazdym sklepie wszystkie rośliny nadają się do wszystkich rodzajów akwariów i obsad ryb. Nie wspomne juz o tym, że pewne rośliny nie powinny być sadzone razem. Nie wiem co myslicie na ten temat. Czekam na wasze opinie na ten temat , a także na informacje o sklepach , w których jest profesjonalnie pod tym względem. Pozdrawiam i udanego sadzenia roślinek.
Świat podwodny w moim domu to jest to.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Rośliny-dodatek czy coś więcej??

Postautor: Rama » 18 marca 05, 00:27

Jak nie wiesz co wybrac z roslinek polecam strone
http://holenderskie.aip.pl

Awatar użytkownika
Adamusg
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 05, 16:01
Lokalizacja: Chełmno

Re: Rośliny-dodatek czy coś więcej??

Postautor: Adamusg » 18 marca 05, 19:37

Nie mialem na myśli wyboru roślin, ale ich dostępności w handlu. Za stronkę dziękuję bardzo jest dobra. Czekam na kolejne uwagi odnosnie oferty handlowej na roślinki.
Świat podwodny w moim domu to jest to.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Rośliny-dodatek czy coś więcej??

Postautor: Rama » 19 marca 05, 00:09

Co do roslin i ich dostepnosci. Wiem tylko jak jest u mnie. Jest sklep w ktorym jest dosc spory wybor roslin, a jesli czegos nie maja co interesuje klienta staraja sie zalatwic. Ale jak to jest z tym zalatwianiem nie wiem. Nie sprawdzalem.

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny-dodatek czy coś więcej??

Postautor: jonasz78 » 26 marca 05, 16:54

Kupno tego co sobie zaplanowałeś jesli nie mieszkasz w większym mieście graniczy z cudem :) Innym aspektem z jakim się borykam to notoryczny handel gatunkami, które nie mają szans przezyć w akrwarium - skrajnym przypadkiem to draceny albo difebachie w akwariach ;). Swoje akwarium bylem zmuszony obsadzać sukcesywnie tym co udało mi się nabyć przy czym staralem sie utrzymać pierwotną wizję i "trzymałem" miejsce dla poszukiwanego gatunku.
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rośliny-dodatek czy coś więcej??

Postautor: Saiqpat » 28 marca 05, 00:56

To prawda ze ciezko zdobyc takie jakie sie chce rosliny. Musze powiedziec ze czesto na allegro mozna spotkac ciekawe rosliny. Kolo mnie jest sklep w ktorym koles twierdzil ze bedzie mial rosliny od RATAJA, zobaczymy czy mowi prawde. Jesli tak to podam adres sklepu. Ja obecnie usiluje kupic hemianthus micranthemoides, ma ktos moze po przyzwoitej cenie na zbyciu?? Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości