Nawożenie akwarium i problem z glonami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Cichy
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 23 lipca 09, 00:07
Lokalizacja: Jasło

Nawożenie akwarium i problem z glonami

Postautor: Cichy » 19 września 09, 20:50

1. Zaczniemy od glonów, które są moją zmorą. Po podmianie wody w sobotę akwarium wygląda w miarę ładnie, jednak we środę zaczynają się już tworzyć grube płachty brązowych glonów i miejscami zielonych nitek. Akwarium traci na estetyce. Obecnie wydaje mi się, że opanowałem trochę całą sytuację poprzez właśnie nawożenie (wg rady jednego z forumowiczów) preparatem AQUA PLANT B. To jednak ciągle glony się pojawiają, a najwięcej na wgłębce, która została już praktycznie przebrana przeze mnie, ze względu na duże zaglonienie..

2. Drugim tematem jest słaba kondycja roślin. Akwarium zasypane jest warstwą ziemi ogrodowej i bazaltem. Rośliny jednak mają wyraźnie jakieś niedobory, gdyż ich liście są słabe, wypadają im dziury, a ponadto pomimo podawania CO2, nie mają zbyt dużych przytrostów (oprocz hygrophilii corymbosy i minimy). Do podmian używam mieszanki wody kranowej i demineralizowanej.

Parametry wody i warunki oświetleniowe:

Światło: 2x8W
Pojemność akwarium: 33l
NO3: 10
NO2: 0
GH: 14-21
KH: 10
PH: 7,2-7,6 (podobna skala barwowa)

Proszę o pomoc.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości