OKRZEMKI a Planta Gainer

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Inka
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 04, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra

OKRZEMKI a Planta Gainer

Postautor: Inka » 2 czerwca 04, 17:57

Czy ktoś stosuje nawóz Planta Gainer???? Od kiedy go używam pojawił mi sie problem z okrzemkami. Maciej jakiś skuteczny sposób pozbycia się tych glonów???
440 l. z pyszczakami Mbuna

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: OKRZEMKI a Planta Gainer

Postautor: Idzikowski » 2 czerwca 04, 18:28

Sposobu konkretnego nie podam, ale powiem, że to normalne. W końcu glony są także organizmamy fotosyntezującymi i rzeczy które pomagają rosnąć roślinom pomogą także glonom, więc sie tym nie przejmuj. Ważne by stosować się także do zaleceń producenta i zacząć nawożenie po kilku tygodniach a nie odrazu po założeniu na świeżo akwarium.

malymartin
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 10 lipca 04, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Re: OKRZEMKI a Planta Gainer

Postautor: malymartin » 10 lipca 04, 21:31

proponuje kupic rybki zjadajace okrzemke a najlepszymi sa otoski :)

pozdrawiam

Ghostek
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 23 czerwca 04, 17:28
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: OKRZEMKI a Planta Gainer

Postautor: Ghostek » 12 lipca 04, 11:55

ja sotosowalem swego czasu PGC i problemu z okrzemkami zadnego nie mialem.moze przesadziles z dawkowaniem itp.
po stosowaniu ptrzez 2 miesiace PGC zrezygnowalem z niego na rzecz SYMFONI ZLOTEJ i mysle ze jeszcze dlugo przy niej zostane

Pozdrawiam
I tak cały tydzień,życie idzie jak na spidzie...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: OKRZEMKI a Planta Gainer

Postautor: Elmo » 13 lipca 04, 09:50

Witam :)

Ja się przezstawiłem z Tetra PlantaMin na Planta Gainer i owsze pojawiły się okrzmki już po pierwszym dniu stosowania ale po natępnych dwóch ustąpiły ....

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości